Bičík novou smlouvu nemá, ale odejít nemůže

David Bičík před sebou má složité období. Na Letné mu v létě končí smlouva, ale od vedení Sparty nabídku na její prodloužení nedostal. Zároveň to však nevypadá, že by aktuálně druhý celek ligové tabulky chtěl zkušeného gólmana poslat pryč, což ostatně potvrdil i generální ředitel Adam Kotalík.

Bičík novou smlouvu nemá, ale odejít nemůže
Sparta se domluvila na spolupráci s Vlašimí, jíž povede Hašek

Přitom Bičík podával na podzim vynikající výkony a patřil mezi nejlepší ligové brankáře. "Snažil jsem se udělat maximum, abych dal Spartě odpověď na otázku, jestli mi nabídne novou smlouvu. Teď je balon na její straně,“ cituje čtyřiatřicetiletého brankáře isport.cz.

O Bičíka se přitom měla zajímat Mladá Boleslav, která má se Spartou výborné vztahy a hráči často putují oběma směry.

„S Mladou Boleslaví žádná jednání neproběhla, uvidíme, co bude dál. Ale David preferuje zůstat ve Spartě, se kterou budeme jednat o nové smlouvě. Když budou splněny určité podmínky, nemá důvod odcházet,“ říká hráčův agent Martin Říha.

A podobně se na případný Bičíkův odchod tváří letenské vedení. „Davidův odchod pro nás v tuto chvíli není žádné téma. Dochytá sezonu u nás,“ tvrdí generální ředitel Sparty Adam Kotalík. „Z Mladé Boleslavi nás navíc nikdo oficiálně neoslovil,“ dodává.

Půlmilionový plat v Česku? Jen Vrba a Šural? Není to moc?