Touré to popáté nedokázal, Africe nově vládne Aubameyang!

Anketa, která se zabývá nejlepším fotbalistou Afriky, má poprvé za posledních pět let jiného vítěze než Yayu Tourého z Manchesteru City, který opanoval poslední čtyři sezony.

Touré to popáté nedokázal, Africe nově vládne Aubameyang!
Deset nejhodnotnějších hráčů v Premier League

Novým africkým králem za rok 2015 byl vyhlášen gabonský expres Pierre-Emerick Aubameyang, jenž je na výplatní pásce vestfálského velkoklubu Borussie Dortmund.

Svěřenec trenéra Thomase Tuchela, který má za sebou nejlepší podzimní část kariéry a vede střeleckou tabulku nejvyšší německé soutěže, se stal prvním bundesligovýcm vítězem ankety.

Šestadvacetiletý rychlík dostal od trenérů a kapitánů afrických reprezentací 143 bodů a o šest let starší oporu movitých Citizens z Etihad Stadium porazil těsným rozdílem sedmi bodů. Bývalý středopolař Olympiakosu Pireus či Barcelony jich nasbíral "jen" 136 a nepomhl mu tak ani triumf Pobřeží slonoviny na Africkém poháru národů.

Na třetí pozici se umístil šestadvacetiletý ghanský snajpr André Ayew, jenž aktuálně střílí góly za velšský tým Swansea City a je tak prvním rokem v Premier League. Někdejší ofenzivní tykadlo Marseille v součtu dosáhlo na 112 bodů.

Přijde Drogba pomoci Hiddinkovi? Hvězdný veterán říká, že...