Jaký krok Čecha vzbudil v Londýně pozdvižení?

Třiatřicetiletý gólman londýnských Kanonýrů Petr Čech si, byť možná trochu nechtěně, na ostrovech zvyšoval popularitu.

Jaký krok Čecha vzbudil v Londýně pozdvižení?
Deset nejhodnotnějších hráčů současné Premier League

Z tréninkového centra totiž necestoval žádným luxusním automobilem, nýbrž běžnou vlakovou linkou, čili s "běžnými smrtelníky", kteří si ho také náležitě fotili a obrazová dokumentace ihned zaplavila sociální sítě.

Listy Mirror, Sun i Metro připomněly, že je v Anglii patrná obrovská propast ve výdělcích profesionálních hráčů a obyčejných lidí.

Jen někdejší strážce svatyně Chelsea si kupříkladu na Emirates Stadium vydělává 100 tisíc liber týdně, což je zhruba 3,7 milionů korun a to ještě nepatří mezi nejlépa placenou sortu hvězd.

Protože se ostřílený český reprezentant nepřestěhoval a stále bydlí blízko tréninkového centra Blues Cobhamu, cestování vlakem má v jeho případě dávat smysl.

"Všeobecným předpokladem u těchto sportovců jsou hyper-drahá paliva hltající super-vozidla nebo soukromé tryskáče. Naštěstí Petr Čech ukázal, že naše cynické předpoklady jsou špatné. Alespoň jedna z hvězd Kanonýrů cestuje jako zbytek z nás. A ještě vypadá, že ho dojíždění baví," citoval web sport.cz zprávu britského Mirroru.

Chcete Herreru? Klidně! Ale vysolte 40 milionů liber