Kdo bude mít nejlepšího dorostence - Sparta, Slavia, či Ajax?

V neděli v podvečer se bude v žofínském paláci na galavečeru Gassroots vyhlašovat nejlepší dorostenec roku 2015 a s ním spojené kategorie, jež se týkají i trenérů a to nejen v mládežnickém, ale i ženském a neprofesionálním fotbalu.

Kdo bude mít nejlepšího dorostence - Sparta, Slavia, či Ajax?
Jaký krok Čecha vzbudil v Londýně pozdvižení?

V hlavní anketě o nejlepšího staršího dorostence se bude volit mezi zástupcem Sparty, Slavie a Ajaxu Amsterdam, konkrétně mezi Davidem Březinou, Janem Kuchtou a Václavem Černým.

Expříbramský mladík z Amsterdam Areny by se mohl radovat podruhé za sebou. Pokud by se to osmnáctiletému svěřenci trenéra Franka de Boera podařilo, na svém kontě by měl dva triumfy v mladších a stejný počet úspěchů ve starších dorostencích. To zatím dokázal pouze o něco starší Dominik Mašek, který stejně jako Černý aktuálně působí v nizozemské Eredivisii, do níž se přesunul z Hamburku, ve kterém čekal na šanci marně.

Český reprezentant do jednadvaceti let, jemuž Josef Pešice věští, že by se mohl do dvou let podívat i do Vrbova áčka, si v průběhu podzimu připsal za Ajax šest startů. Čtyři vystoupení v domácí soutěži a dvě v Evropské lize, v níž se mu podařilo také skórovat do sítě Celtiku Glasgow.

Pokud jde o mladší dorostence, i dotyčná kategorie může mít podruhé v řadě stejného vítěze. Loňské vítězství totiž obhajuje další krajánek z nejvyšší nizozemské soutěže Michal Sadílek z PSV Eindhoven. Překazit by mu to mohli Antonín Růsek ze Zbrojovky Brno a Christian Frýdek ze Sparty.

Nejlepší jedenáctka roku? Hráče dodaly pouze čtyři kluby...