Jen tu zabíráte místo, řval Suárez na soky z Espaňolu. A trest?

Úderný útočník z katalánského Camp Nou Luis Suárez tento týden znovu připomněl, že disponuje nálepkou problémového až kontroverzního hráče.

Jen tu zabíráte místo, řval Suárez na soky z Espaňolu. A trest?
Tourému se Real líbí, že by další Galácticos?

Kvůli činům ve vyhroceném duelu Copa del Rey proti městskému rivalovi Espaňolu Barcelona byl osmadvacetiletý uruguayský reprezentant potrestán zákazem startu ve dvou pohárových zápasech španělského Královského poháru. Neměla by se ho tak týkat jak odveta (hraje se již 13. 1. na Power8 Stadium), tak předpokládané další kolo, jimž bude čtvrtfinále.

Titul v La Lize obhajující klub se však proti rozhodnutí španělského svazu odvolal a svého produktivního kanonýra, který vstřelil v letošních šestnácti utáních Primera División 15 branek, hájí. Vedení jeho provinění odmítá.

Barca svého protivníka skolika jasným výsledkem 4:1 a utkání poznamenala tvrdost hostů, kteří obdrželi od hlavního rozhodčího osm žlutých a dvě červené karty.

A co že se to na stadionu před necelými 77 tisíci diváky stalo? Někdejší snajpr Nacionalu, Groningenu, Liverpoolu či Ajaxu Amsterdam podle zprávy sudího styl protivníka nerozdýchal a cestou do šaten proti sobě vyprovokoval hráče Espaňolu, na něž opakovaně křičel, že "tady jen zabírají místo".

Fyzický střet zástupců obou barcelonských táborů visel ve vzduchu, ale zabránila mu ochranka.

Na tréninku Blues se to mydlilo. V hlavní roli Costa s Oscarem