Bratislavský Slovan lovil v Nizozemí, koupil odchovance Ajaxu

Nestává se příliš často, aby fotbalisté západních lig odcházeli na východ. A když už, raději volí ruské, ukrajinské či turecké kluby. Sem tam se ale zajímavou posilou pochlubí i české či slovenské kluby, jako se tomu stalo dnes.

Bratislavský Slovan lovil v Nizozemí, koupil odchovance Ajaxu
Bičík novou smlouvu nemá, ale odejít nemůže

Vedoucím celkem slovenské Fortuna ligy je úřadující mistr z Trenčína a druhý Slovan Bratislava se prozatím marně snaží o dostižení. Chybí mu sedm bodů po devatenácti kolech a má tedy co dělat.

Proto potřebuje kvalitní posily a pro ty se musí občas daleko. Bratislavský celek skautoval třiadvacetiletého středopolaře Bredy Joeri de Kampse, který je odchovancem slavného Ajaxu Amsterdam.

Ten ale opustil v roce 2014, když posílil právě Bredu, za kterou během jedné sezóny odehrál 31 zápasů. Konečně si tak pořádně zahrál, předtím se předvedl jen v dresu Heerenveenu, kde hostoval a zúčastnil se dvanácti zápasů. V Ajaxu za A tým neodehrál ani jeden duel. Stejně ale neunikl pozornosti národní reprezentaci, která jej pozvala na zápas do jednadvaceti let proti Dánsku v roce 2012.

První posila Slovanu v letošním zimním přestupovém období podepsala smlouvu na tři a půl roku. „Je to bojovný typ hráče s potřebnou tvrdostí, která nám ve středu pole chyběla, Přesně takového hráče jsme hledali. Proto jsem velmi rád, že se nám jeho přestup podařil dotáhnout do úspěšného konce“ pochvaluje si na oficiálních stránkách Slovanu Bratislava viceprezident klubu Iván Kmotrík.

Hušbauer: Patřil jsem mezi ty, které Ščasný podržel méně