Wenger Ospinu neodepsal. Může být budoucností Arsenalu...

Ostřílený manažer londýnských Kanonýrů Arséne Wenger trvá na tom, že by na Emirates Stadium rád udržel kolumbijského brankáře Davida Ospinu, který je spojován například s odchodem do Besiktase Istanbul.

Wenger Ospinu neodepsal. Může být budoucností Arsenalu...
Nejlepší jedenáctka roku? Hráče dodaly pouze čtyři kluby...

Nynější klubové dvojky, jež svého času vyhnala Szczesného do Říma, si mimořádně cení. "Osobně si myslím, že je na světové úrovni. Nevzal jsem Petra Čecha na základě výkonů Ospiny. Čech byl výjimečnou příležitostí, u níž bylo těžké říci ne. Nebylo to kvůli tomu, že bych byl nespokojen s Ospinou. Byl jsem s ním naopak velmi spokojený. Bohužel doplatil na angažování Čecha, ale já ho hodnotím vysoko. Je pravda, že udělal nějaké chyby (například proti Olympiakosu, pozn. aut.), ale když nemáte dostatek šancí a máte na sobě jeden škraloup, každý po vás jde," pokračoval nadřízený Sáncheze, Girouda, Cazorly a spol.

Ospina je v Londýně rok a půl. Ve své první sezoně zasáhl do 18 zápasů Premier League, v letošním ročníku zatím seděl sedmnáctkrát na lavičce a příležitost dostal jen v pohárových kláních. "Když se podíváte na jeho výkony od ledna do konce minulé sezony, zachránil nás v mnoho zápasech. Máme štěstí, protože má vzorový přístup, je velmi inteligentní, odvážný a velmi rychlý. Rozdíl oproti Čechovi je ten, že má méně zkušeností. Čech je navíc vyšší a když se natáhne, pokryje větší plochu," ozřejmil francouzský šéf lavičky Arsenalu.

Sedmadvacetiletou jedničku kolumbijské reprezentace s minulostí ve francouzském Nice proti neodepsal ani po hrubkách. "Myslím, že Ospina zde může být brankářem budoucnosti. Se stárnoucím Petrem Čechem si může připisovat další starty. V minulosti jsem napsal pro klubový magazín článek o brankářích. Jsou ve zvláštním postavení - je to podceňovaná a nespravedlivá pozice - útočník vždy dostane větší kredit než gólman. Ten vás přitom může udržet třikrát ve hře, ale když útočník dá gól a tým vyhraje 1:0, i v případě, že další čtyři šance zazdí, všichni mluví jen o něm a na zachránce brankáře se zapomíná," uzavřel své úvahy šestašedesátiletý vůdce třináctinásobného šampiona Anglie.

Jaký krok Čecha vzbudil v Londýně pozdvižení?