Zpívání, tleskání, srandičky. Je to jako v Plzni, září Procházka

Dnes již bývalý stoper Viktorie Plzeň Václav Procházka je sice součástí Osmanlisporu jen pár dní, ale z atmosféry v jeho prvních dnech zahraničního angažná je nadšen.

Zpívání, tleskání, srandičky. Je to jako v Plzni, září Procházka
Neštítil by se Skalák 2. ligy? Jarolím by rád adekvátní náhradu

Na premiérovém tréninku zaslechl i český pozdrav "ahoj". Kdo ho vyřkl? "Bosňan Avdija Vršajevič, který před lety hrával za Spartu a na Kladně. Mluví česky plynule, což je pro mě skvělé, v začátcích mi pomůže. Bylo to milé překvapení. Další přišlo během večeře. Přišli zpěváci s kytarami, sedli si k našemu stolu, kluci se hned připojili. Náramně to žilo. Vypadá to, že v Osmanlisporu je vynikající parta. I když je tu asi deset národností, v kabině se prolínají různé řeči, všichni se snaží bavit. Moje první dojmy jsou jenom pozitivní. Muzika, zpívání, tleskání, neustálé srandičky... Jsem rád, že v tom pokračuju dál, že je to jako v Plzni, kde je sranda pořád," uvedl na stránkách sport.cz český reprezentant, jenž v novém působišti podepsal smlouva na dva a půl roku.

S koučem Mustafou Akcayem si ještě vzhledem k jazykové bariéře moc nepopovídal. "Trenér mluví pouze turecky, přímou konzultaci s ním ještě vést nemůžu. Zprostředkovaně mi bylo řečeno, že bych měl být velitelem obrany. Je tu však velká konkurence, o místo se budu muset poprat, je nás pět stoperů. Soudě podle tréninků, tým má velkou kvalitu, jsou tu silné individuality, technicky vyspělí hráči. První ligový zápas po krátké pauze hrajeme příští sobotu v Kayserisporu, samozřejmě bych byl rád v sestavě. Každému hráči se nepoštěstí dostat se do zahraničí. Ovšem tím to pro mě nekončí, chci ukázat, že mám na to hrát i jinde než doma v Plzni," doplnila na stránách sport.cz nová akvizice aktuálně dvanáctého celku Süper Lig.

Někdejší obránce Mladé Boleslavi už byl i v akci. Zahrál si poločas v přípravném klání proti Bursasporu, jehož dres oblékají jeho reprezentační kolegové Tomáš Sivok a Tomáš Necid. "Myslím, že to bylo v pohodě. Vzhledem k tomu, že jsem se jméno soupeře dozvěděl těsně před zápasem, setkání s kluky pro mě bylo dalším příjemným překvapením. Po zápase jsme spolu prohodili pár slov. Především jsem s nimi byl v kontaktu v létě, kdy byl můj přestup do Turecka na spadnutí. Jednou nohou jsem byl v Antalyasporu, nakonec se transfer nezrealizoval. Teď to bylo narychlo, nebylo moc času někomu volat. O Osmanlisporu mi jen krátce řekl Honza Rajnoch, který tu působil dříve," pokračoval jednatřicetiletý rodák z Rokycan, jehož slova publikoval portál sport.cz.

Kdo bude mít nejlepšího dorostence - Sparta, Slavia, či Ajax?