Posily Slavie řádily, Jablonec nasázel devět branek

Příprava na jarní část Synot ligy je v plném proudu, dnes svůj přípravný duel odehrály Jablonec, Dukla Praha či Slavia, která nasadila dva celky. Ani jeden z nich neinkasoval a nové posily se uvedly opravdu skvěle.

Posily Slavie řádily, Jablonec nasázel devět branek
Deset nejhodnotnějších hráčů současné Premier League

Vynikající start do přípravy má za sebou Slavia, která do sobotních zápasů nasadila dva týmy. Ten první odehrál utkání s Kolínem a svému soupeři nasázel pět branek. Více ale diváky zajímal druhý duel, kde se představily nové posily.

A ty se uvedly opravdu skvěle. Už v 16. minutě propálil brankáře Budínského Muris Mešanovič a Slavia vedla. Po faulu na Vukadinoviče rozhodčí odpískal pokutový kop a trefit se tak mohl i Josef Hušbauer. A i třetí gól patřil posile. Na hřiště totiž přišel Lukáš Železník a po hodině hry zužitkoval přihrávku od Mešanoviče.

Čtvrtou branku zaznamenal Jan Kuchta a ani v tomto utkání tak Slavia neinkasovala. V dresu domácích se představila ještě jedna posila, celý zápas odehrál obránce Jan Bořil.

I další celky si vedly velice dobře. Dukla Praha nasázela Žižkovu sedm branek, po dvou přesných zásazích si připsali Mareš, Bratranovič a Manzia.

O gól lepší byl útočník Jablonce Tomáš Wágner, který začal utkání proti Jablonci nad Jizerou na lavičce, ale ve druhé půli nasázel tři branky. Prvoligový Jablonec nakonec zdolal svého méně známějšího protivníka s přehledem 9:0.

Přípravné zápasy na jarní část Synot ligy:


Slavia Praha - FK Kolín 5:0 (2:0)
Branky: 30. a 88. Diop, 40. a 59. Voltr, 82. Vošahlík

Sestava Slavie: Řehák - Holík, Kodr, Frydrych, T. Jablonský - Diop, Štohanzl, Černý, Vošahlík (53. T. Valenta) - Kenija - Voltr (84. Batka)

Dukla Praha - Viktoria Žižkov 7:1 (2:0)
Branky: 11. a 39. Jakub Mareš, 68. a 76. Bratanovič, 80. a 90. Manzia, 85. Berger - 74. Marek

Sestava Dukly:
I. poločas: David Tetour - Juroška, Štetina, Smejkal, Preisler - Považanec, Čajič, Koval - Jakub Mareš, Beauguel, Néstor
II. poločas: David Tetour - Juroška, Štetina, Vrzal, Preisler - Bezpalec, Marek Hanousek - Berger, Bratanovič, Bezdička - Manzia

FK Jablonec nad Nisou - Sokol Jablonec nad Jizerou 9:0 (2:0)
Branky: 59., 75. a 82. Wágner, 21. Romera, 29. Martin Doležal I., 47. Mihálik, 52. Rossi, 66. Masopust, 86. Breda

Sestava Jablonce n. N.:
I. poločas: V. Hrubý - Romera (36. Kubista), M. Kysela, Beneš, Karavajev - Hübschmann - Masopust, Pospíšil, Breda - Tecl, Martin Doležal I
II. poločas: V. Hrubý - Kubista, Pernica, Lischka - Masopust, Rossi, Breda, Greguš, Karavajev - Wágner, Mihálik

Slavia Praha - Graffin Vlašim 4:0 (1:0)
Branky: 16. Mešanovič, 47. Hušbauer z pen., 63. Železník, 85. Kuchta

Sestava Slavie:
Berkovec - Mikula, Deli, Bílek, Bořil - Bazal, Piták, Hušbauer, Zmrhal - M. Vukadinovič, Mešanovič

TOP 50 nejhodnotnějších fotbalistů dle současného trhu