Čtyři fotbalisté, kteří se narodili migrujícím rodičům

Evropa je kontinentem již neskutečně smíchaným z postupné migrace jak místních obyvatel, tak i přívalem obyvatel jiných kontinentů, takže se není čemu divit, že i na poli fotbalovém se objeví velká jména reprezentující zemi, která vlastně není ani jejich původní. Třeba jako u těchto čtyř případů:

Čtyři fotbalisté, kteří se narodili migrujícím rodičům
Video: Paříž potvrdila domácí dominanci, Liverpool musel dohánět

Zinedine Zidane

Leč se již nejedná o aktivního fotbalistu a bavíme se o kouči Realu Madrid, nutno uvést na pravou míru, že rozhodně Francouzem jako poleno není.

I když se sice narodil v Marseille, narodil se rodičům Smail a Malice, kteří imigrovali z Alžírska v roce 1953 poté, co vypukla na severu muslimské země válka.

Zidane si tak mohl rozmyslet, za jakou zemi bude hrát. Není divu, že zvolil Francii, se kterou oslavil výhru jak na MS, tak na ME.

[break]
Zlatan Ibrahimovič

Už když si přečtete příjmení Zlatana, je jasné, že se kořeny jeho předků rozhodně nenavazují na Švédsko. Slovanská koncovka napovídá o Jugoslávii.

Otec Zlatana Sefik Ibrahimovič je bosenským muslimem a v roce 1977 se vydal společně s katolickou ženou Jurkou Gravicovou právě na sever Evropy.

Zlatan rozhodně nevyrůstal v luxusních poměrech a v patnácti letech dokonce málem třískl s fotbalem, aby mohl jít pracovat do doků.

[break]
Nani

Nani rozhodně není rozeným evropanem, i když reprezentuje Portugalsko. Narodil se totiž v Praie, hlavním městě afrických Kapverd, které sice kdysi patřily jako kolonie pod Portugalsko, ale tomu již dávno není.

A rozhodně si Nani neprošel lehkým obdobím. Po nastěhování do Portugalska jej v pěti letech opustil otec, když se nikdy nevrátil z dovolené v Kapverdách a matka nebyla jiná, ve dvanácti doslova utekla do Nizozemska.

[break]
Patrice Evra

Reprezentant Francie, který se ani ve Francii nenarodil. Patrice Evra je totiž rodákem Dakaru, hlavního města Senegalu. Jeho otec je guinejského původu a matka kapverdského.

Mohl si tak samozřejmě opět vybrat jakou reprezentaci zvolí. Troufal si natolik, že zvolil nejtěžší Francii, za kterou doposud odehrál 68 mezinárodních zápasů.

Wenger Ospinu neodepsal. Může být budoucností Arsenalu...