Tři sezóny, kdy se ligovým mistrem stal neočekávaný celek

Můžete být několik sezón absolutně nejlepším celkem, abyste si stejně prošli fází, ve které se vám zcela nedaří. Naštěstí tomu tak je i opačně, mnohdy se ne příliš zdárným celkům vydaří a dokonce vyhrají ligový titul. Jako tyto tři případy:

Tři sezóny, kdy se ligovým mistrem stal neočekávaný celek
Neštítil by se Skalák 2. ligy? Jarolím by rád adekvátní náhradu

AS Řím, 2001

AS Řím bezesporu patří mezi to nejsilnější, co se v Serii A ukazuje, ale vyhrávání titulů je přeci jen silnější doménou jiných, ještě silnějších celků.

Psal se rok 2001 a pro titul si chtěl jít hlavně Juventus, který již třetím rokem čekal na výhru v lize. Jenže světe div se, AS Řím v čele s Francescem Tottim, který ten rok nasázel v 35 zápasech 16 branek.

Pro AS se jednalo teprve o třetí zisk ligové trofeje. Tu předchozí vyhrál 83 a tu úplně první během světové války, v roce 1942.

[break]
Stuttgart, 2007

Stuttgart rozhodně není velkoklub a asi nikdy mezi ně ani patřit nebude, když předvádí poslední sezóny akorát boje o záchranu.

Mnozí z vás si ale jistě pamatují ročník 2006/2007, ve kterém nadupaný Stuttgart s trenérem Arminem Vehem v čele vyhrál celou Bundesligu, když dokázal uhrát dvoubodový náskok na druhé Schalke.

Stuttgart v minulosti slavil zisk titulu čtyřikrát, prvně v roce 1950, posléze o dva roky později a v roce 1984 a 1992.

[break]
Wolfsburg, 2009

Vlci z Wolfsburgu jsou historicky ještě méně úspěšní, než Stuttgart, když první ligový titul získali až v roce 2009. Felix Magath dokázal prakticky nemožné a společně si tehdy s famózní útočnou dvojicí Džeko-Grafitte zajistil fotbalovou nesmrtelnost.

Wolfsburg tehdy nasbíral 69 bodů, což je sice méně, než obvykle mistr Německa mívá, ale na druhý Bayern Mnichov to stačilo, ten měl totiž i v konečném zúčtování o dva body méně.

Stejný počin mohl Wolfsburg předvést v loňské sezóně, ve které skončil druhý. Kdy získá další titul?

Zpívání, tleskání, srandičky. Je to jako v Plzni, září Procházka