Hušbauer při premiéře nepociťoval negativní reakce fanoušků

Když fotbalista přestoupí k největšímu rivalovi, ve vzduchu vždy panuje velká nejistota, zda-li bude hráč přijat a to převážně fanoušky. Josef Hušbauer zvolil svéráznou cestu ze Sparty do Slavie, a po prvním přípravném zápase může konstatovat pozitivní přijetí fanoušků.

Hušbauer při premiéře nepociťoval negativní reakce fanoušků
Neštítil by se Skalák 2. ligy? Jarolím by rád adekvátní náhradu

Jedno je jasné, Hušbauer rivalitu klubů, do kterých přestupuje, pravděpodobně neřeší. Odchovanec Sparty ještě jako mládežník odešel do Jihlavy, ze které putoval odstartovat profesionální kariéru do Viktorie Žižkov. Po jednoroční vcelku vydařené štaci se vydal do nedaleké Příbrami, odkud znovu po roce posílil Baník Ostrava.

Asi nikoho nepřekvapí, že v Moravskoslezském kraji vydržel pouze sezónu, načež podepsal smlouvu ve Spartě. Čtyři roky patřil mezi nepostradatelné členy základní sestavy. Jenže se vydal na hostování do italské Cagliari, kde odehrál jen tři zápasy. Po návratu se už do základní sestavy neprobojoval, a proto zvolil cestu Slavie.

A v sešívaném dresu si už odbyl premiéru, když Slavie odehrála přátelský zápas s Vlašimi. Rozdával patičky a dokonce vstřelil gól a pomohl k výhře 4:0: „Hráli jsme jen na dva středové, na dva útočníky, což pro mě byla trošku změna. Jinak jsem se snažil hrát to, co je mi vlastní. Byl bych raději, kdybych byl více na míči a méně kazil balony, ale je to první přípravný zápas.“ popisoval na slávistickém webu stav prvotní aklimatizace.

Co ale bezesporu musel očekávat, byla reakce fanoušků. Z té však byl potěšen: „Byl jsem rád, že když jsem dal patičku nebo přišla nějaké střela, fanoušci tleskali. Necítil jsem negativní reakce. Věděl jsem, že přestup ze Sparty do Slavie není jednoduchá záležitost a určitě jsem nad tím přemýšlel. Slavia ale patří mezi tři nejlepší české kluby, takže nebylo co řešit,“ pokračoval v rozhovoru na oficiální stránce klubu.

Zpívání, tleskání, srandičky. Je to jako v Plzni, září Procházka