Kouč Watfordu Flores si myslí, že je FA Cup příliš dlouhý

Další kolo FA Cupu máme za námi, známe postupující, poražené, ale také ty, kteří si kvůli remize zahrají odvetu. Jedním z postupujících je Watford, jenž si poradil s Newcastlem 1:0. Kouč Quique Flores ale příliš radosti z postupu očividně nemá.

Kouč Watfordu Flores si myslí, že je FA Cup příliš dlouhý
Video: Paříž potvrdila domácí dominanci, Liverpool musel dohánět

Watford dosahuje v letošní sezóně nadprůměrných výsledků a je po dvaceti ligových kolech na deváté příčce tabulky s devětadvaceti body. Takže když zabere, může klidně bjovat dále o poháry, protože nyní na pátý Manchester United ztrácí jen čtyři body.

Watford se ale musí zaobírat i jinou soutěží a to FA Cupem. Výhry nad Newcastlem zajistila postup, ale kouč Flores příliš radosti nemá. S týmem chce uspět na poli ligovém a FA Cup mu akorát bude ubírat síly jak jeho, tak hlavně hráčů: "Každý chce jít do Wembley, ale nejsou to pouze tři nebo čtyři zápasy, takže není pro nás vhodné se jím příliš zaobírat," řekl Flores na tiskové konferenci.

"Samozřejmě, FA Cup je mnohem cennější, než Copa del Rey, která běží jen od roku 1978 a rozhodně nechci měnit pravidla FA Cupu, ale náš tým má své limity," uvědomuje si náročnost FA Cupu.

Padesátiletý Flores usedl na lavičku Watfordu před sezónou, kdy se rozhodl opustit Getafé, které vedl už v roce 2004 a 2005. A v Premier League se mu zatím daří.

Wenger Ospinu neodepsal. Může být budoucností Arsenalu...