Lewandowski shrábl další ocenění. Co to pro něj znamená?

Ne vždy se stává, aby Sportovce roku ovládl fotbalista. V Polsku se to ovšem po mnoha letech podařilo a anketu za kalendářní období 2015 vyhrál Robert Lewandowski z Bayernu Mnichov.

Lewandowski shrábl další ocenění. Co to pro něj znamená?
TOP 3 útočníci, jenž dosahují větších kvalit, než jejich přestupová cena

Bývalý snajpr Borussie Dortmund uspěl jakožto první fotbalista po dlouhých 33 letech. Naposledy se něco podobného povedlo v roce 1982 Zbighiewu Boniekovi, jenž je aktuálním šéfem Polského svazu a v minulosti zářil v trikotech Říma či Juventusu.

Ten, který si v roce 2015 připsal 48 soutěžních branek (38 za Bayern a 10 za reprezentaci, které pomohl na Euro), za sebou při svém triumfu nechal světovou rekordmanku v hodu kladivem Anitu Wlodarczykovou a tenistku Agnieszku Radwaňskou. To, že to byl pro něj výjimečný rok, dokazuje i jeho čerstvá přítomnost v Guinessově knize rekordů.

"Tohle ocenění pro mne znamená hrozně moc. Jsem týmový sportovec. Takže to také znamená, že celý Bayern i národní tým musely hrát velice dobře," vzkázal webem sport.cz citovaný svěřenec Josepa Guardioly, jenž se aktuálně naléhá v Dauhá, kde má jeho bavorský zaměstnavatel rozložen tréninkový kemp.

Osm mladíků, kteří září v Premier League