Čtveřice veteránů, o kterých uslyšíme i v roce 2016

Máme před sebou zcela jistě další rok plný skvělých okamžiků, neboť nás čeká kromě klasických ligových bojů i evropský šampionát ve Francii, který vzbuzuje pozornost nejen fanoušků fotbalu. Nadcházejících dvanáct měsíců bude opět patřit hvězdám nejtěžšího kalibru, které nás budou ohromovat svými schopnostmi. Mezi nimi však vždy nenaleznete jen mladíky nebo hráče v nejlepších letech, proto se podívejme i na čtvero stále kvalitních veteránů.

Čtveřice veteránů, o kterých uslyšíme i v roce 2016
Deset nejlepších hráčů v polovině evropských soutěží

4) Gianluigi Buffon (Juventus)


Na italské reprezentační jedničce se věk jakoby nechtěl projevovat. Ve svých sedmatřiceti letech tráví v Turíně již svou čtrnáctou sezónu. Na apeninském poloostrově patří k elitě a vsází na něj i v národním dresu, neboť Squadra Azzura si brousí zuby i na úspěch pod Eiffelovkou. Tento rok by mohl být skvělým pro veterána, který je stále hladový po triumfech.

[img id="28217"]
[break]
Osm mladíků, kteří září v Premier League

3) Zlatan Ibrahimovič (PSG)


Každý týden jsme svědky nemalého počtu zpráv o švédském útočníkovi s balkánskými kořeny. Akvizice PSG i ve svých čtyřiatřiceti letech střílí jednu branku za druhou a pařížský gigant míří za svým dalším ligovým titulem. Jediná otázka, která ještě není vyřešena, je prodloužení jeho smlouvy, jež v létě pod Eiffelovkou vyprší a není jisté, zda Ibrahimovič v zemi galského kohouta setrvá.

[img id="49271"]
[break]
TOP 5 hvězd, které vzešly z akademie AC Milán

2) Petr Čech (Arsenal)


Na Stamford Bridge si moc dobře uvědomují, že nebylo asi příliš dobrý řešením, zbavit se v létě české reprezentační jedničky. Třiatřicetiletý Petr Čech na Emirates Stadium zažívá velice dobrou sezónu a vypadá to, že Gunners směřují za triumfem v Premier League. Rodák z Plzně si užívá náklonnost fanoušků a sbírá jednu nulu za druhou. Zajímavé jej bude sledovat i na evropském šampionátu ve Francii.

[img id="48418"]
[break]
Čtyři fotbalisté, kteří se narodili migrujícím rodičům

1) Iker Casillas (Porto)


Není žádnou náhodou, že tento náš žebříček ovládli především brankáři. První místo náleží španělskému reprezentačnímu veteránovi Ikeru Casillasovi, který se svou zemí bude útočit na třetí evropský triumf v řadě. Bez šance není ani v portugalské nejvyšší soutěži, kde od léta hájí barvy Porta. Čtyřiatřicetiletý Casillas stále patří mezi elitu.

[img id="38495"]

Tři sezóny, kdy se ligovým mistrem stal neočekávaný celek