Ikony Baníku: Musí se to pročistit od A do Z, ne od A do B

Jak se na příchod nového majitele Baníku Václava Brabce dívají slavní hráči ostravské minulosti Václav Svěrkoš, Martin Lukeš či Marek Jankulovski? Ačkoliv se stále čeká na premiérové vyjádření nového vlastníka, všichni tři jsou po odchodu Petra Šafarčíka optimisty...

Ikony Baníku: Musí se to pročistit od A do Z, ne od A do B
Hušbauer při premiéře nepociťoval negativní reakce fanoušků

"Jsem moc zvědavý, co řekne. Nebude to mít v Ostravě snadné, fanoušci jsou po tom, co zažili v minulých letech, hodně nedůvěřiví. Někde jsem četl, že se uvažuje o příchodu Dušana Vrťa na místo sportovního ředitele. S tím určitě souhlasím, Dušan je velký ostravský srdcař. A své kvality prokazuje v Senici," citoval server iSport.cz slova Václava Svěrkoše.

Martina Lukeše již potěšil příchod Vlastimila Petržely. "Ten klub se určitě musí vyčistit. Pak věřím, že se to pohne kupředu. Líbí se mi, že chce hrát nový trenér Vlastimil Petržela s mladými hráči a sázet na baníkovce. Je mi sympatický i tím, jak se vyjadřuje. To mají lidi v Ostravě rádi. Žádné mazání medu kolem pusy. Toho tady bylo dost. Fanoušci Baníku chtějí slyšet věci tak, jak opravdu jsou. Jak se mu povede pozvednout klub, to se uvidí, ale určitě je tohle jeho cíl. Nechce z klubu nic vyvádět. Ono totiž ani není skoro co. Koupit Baník v takovém stavu může opravdu jen někdo, kdo s ním chce něco dokázat. To mě naplňuje optimismem," pokračoval na webu isport.blesk.cz sedmatřicetiletý Lukeš, jenž vyjma krátké epizody ve Slavii strávil na Bazalech celou profesionální kariéru.

Změnu okomentoval také vítěz Ligy mistrů z roku 2007 Marek Jankulovski, který však má o všem informace pouze zprostředkovaně. "Sleduju to jen prostřednictvím médií, bližší informace nemám. Určitě je dobře, že se silný majitel objevil. Ale já pana Brabce neznám. Má před sebou hodně práce. Pokud provede pořádnou čistku v klubu a pročistí to od a do zet, ne od a do bé, ale opravdu od a do zet, má určitě naději," zakončil na stránkách Deníku Sport někdejší bek Neapole, Udinese, AC Milán, jenž v roce 2012 končil právě v Baníku.

Narh v Baníku skončil, stal se posilou Levski Sofia