Lásik a Mišák to od Petržely pořádně schytali. Zmizí také?

Realizační tým nového ostravského kouče Vlastimila Petržely posílí Juraj Šimurka, jehož si mohou čeští fanoušci pamatovat z angažmá ve Slavii, Zbrojovce Brno, Bohemians Praha či Viktorie Žižkov.

Lásik a Mišák to od Petržely pořádně schytali. Zmizí také?
Ikony Baníku: Musí se to pročistit od A do Z, ne od A do B

Po prvním týdnu přípravy exvlašimský stratég uvedl, že by spíše než přípravné zápasy přivítal jen a pouze práci na kondici. "Potřebujeme něco jiného, než se rozehrávat. Kluci na tom nejsou kondičně nijak zvlášť dobře, ale v tom se nechci hrabat, protože bych kritizoval trenéry, co tu byli přede mnou, a to nesnáším. Naopak smekám před nimi, že to vůbec v tomto prostředí dělali. Mám však na hráče vyšší nároky," ozřejmil na stránkách idnes.cz bývalý trenér obou pražských "S" či Zenitu Petrohrad.

Pokud jde o odchody, Pavlenkou, Narhem a Kukecem odliv neskončí. "Rozhodl jsem se, že mužstvo postavím z baníkovců, protože jinou cestu nevidím. V klubu nejsou lepší hráči. Musíme jít touto cestou, i když to bude bolet. Ale jiná není. Už teď mám jasno. Podívám se na výplatnici a vím to, to zaprvé. Zadruhé, když se podívám na pohyb hráčů... tak prostě cena musí odpovídat výkonu. Tady je to přesně naopak. Všechno je tu úplně naopak. Takový Arťom Mešaninov, tento chlapec má v Baníku smlouvu na deset let, do roku 2020. Nechci se ho dotknout, je to Rus z Petrohradu, takže má mé sympatie, ale on neumí kopat, nemá fotbalové myšlení, a smlouvu má jako supertalent," nebral si servítky dvaašedesátiletý Petržela, jehož slova publikoval web idnes.cz.

Odchodů samozřejmě bude více. "Proč já budu rozbíhat Lásika a Mišáka, když oni se nehnou? Proč by běhali, když tady mají krásný život? To když vidíte mladého Granečného z juniorky a zjistíte, že je to hráč za pět tisíc, a žádný rozdíl nevidíte, ba naopak, tak je to zlé," uzavřel serverem idnes.cz citovaný odborník, jenž převzal štafetu po Radomíru Korytářovi.

Narh v Baníku skončil, stal se posilou Levski Sofia