Pět největších darebáků v historii této hry

Mnoho současných fanoušků žije v omylu, neboť za největší darebáky v tomto sportu považuje hříšníky typu Diega Costy, Luise Suáreze nebo Pepeho. Agresivní floutci sice rozdávají rány jako na běžícím pásu, ale historie pamatuje na mnohem větší provokatéry, kteří se po zelených pažitech proháněli.

Pět největších darebáků v historii této hry
TOP 3 útočníci, jenž dosahují větších kvalit, než jejich přestupová cena

5) Andoni Goikoetxea


Tohle jméno děsilo nejednoho útočníka La Ligy. Dlouholetý obránce Bilbaa a Atlétika Madrid byl znám jako jeden z nejtvrdších beků španělské nejvyšší soutěže a ne nadarmo byl přezdíván „Řezníkem z Bilbaa“. Jeho tvrdost ve své době pocítili i Diego Maradona nebo Bernd Schuster. Prvně jmenovaný byl ze hry vyřazen jen na tři měsíce, ten druhý měl koleno natolik zničené, že už se nikdy nedokázal vrátit do své původní formy.

[break]
TOP 4 hráči Premier League, kteří mohou brzy odejít

4) Roy McDonough


Anglický útočník by v tomto seznamu neměl chybět. Svou kariéru nastartoval v Birminghamu a poté vyzkoušel hned několik dalších anglických celků v čele s Chelsea. Za svou bohatou kariéru dostal dokonce 21 červených karet a jeho trestní rekordy nebyly doposud překonány. Při své snaze prosadit se ve vápně soupeře nikdy nedbal na bezpečí protihráčů a šel do všeho hlava nehlava.

[break]
Čtyři fotbalisté, kteří se narodili migrujícím rodičům

3) Graeme Souness


Bývalá skotská ikona, která nosila kapitánskou pásku nejen v reprezentaci, ale i v Liverpoolu. Čelen legendárního týmu z roku 1980 hrál také za Tottenham, Rangers, Middlesbroug nebo italskou Sampdorii. Komplexní záložník byl považován za jednoho z nejtalentovanějších ve své době, ale skvělou vizitku mu kalilo množství hrubých faulů, kterých se často dopouštěl.

[break]
TOP 5 hvězd, které vzešly z akademie AC Milán

2) Dave Mackay


Bývalý skotský reprezentant byl skvělým zametačem potíží pro všechny kluby, ve kterých během své kariéry působil. Špatně se mu nevedlo ani v trenérské profesi, kdy si ozkoušel vést Derby County. Mackay neměl nikdy v osobních soubojích strach a ke rvačce nešel nikdy daleko. Některé jeho zákroky byly vskutku kriminálního rázu, proto se proti němu měli protihráči často na pozoru.

[break]
Osm mladíků, kteří září v Premier League

1) Miguel Ángel Nadal


Tento seznam by bylo vhodné zakončit vskutku ocelovým mužem. Španělský defenzivní záložník uměl vypomoci na obou stranách obrany a hrát proti němu byla vždy sázka v loterii. Bývalá tvář Barcelony nesla příznačnou přezdívku „Bestie“, kterou si vysloužila za svou špinavou práci pro trenéra katalánského velkoklubu Cruyffa. Na svém kontě má kromě prohřešků i nemalý počet trofejí, mimo jiné pět ligových titulů.

Tři sezóny, kdy se ligovým mistrem stal neočekávaný celek