V rozjeté Neapoli panuje euforie. Titul si žádá i Maradona...

Marek Hamšík se po víkendové kanonádě Neapole posunul v klubovém žebříčku střelců na šesté místo, s tím, že aktuálně ztrácí na vedoucího Diega Maradonu, jenž se na jihu Itálie zastavil na 115 trefách, dvacet přesných zásahů.

V rozjeté Neapoli panuje euforie. Titul si žádá i Maradona...
Způsobí 30 milionů liber ruch mezi San Sirem a Stamford Bridge?

Tým SSC dosáhl třetí výhry v řadě a zmíněný Hamšík skóroval v každém duelu. Aktuálně se jedná o nejofenzivnější mužstvo Serie A, která má ve svém středu i nejlepšího kanonýra, jimž je Gonzalo Higuaín, jemuž už se podařilo rozvlnit síť osmnáctkrát, což je mimochodem stejné číslo, na které potřeboval v uplynulém soutěžním období 37 vystoupení.

"Hrajeme výborně, na hřišti se navzájem cítíme a hrou se bavíme. Naše pohoda se promítá i do tabulky. Za branku jsem rád. Hlavně proto, že jsem vyhráli další zápas. Nic jsme ale ještě nevyhráli. Musíme pokračovat v dobrých výkonech i v následujících kolech. Nejdůležitější je, kdo bude první na konci sezony. Juventus získal za poslední čtyři roky čtyři tituly, takže by se dalo říci, že má něco navíc, co my ne. Vždycky jsem ale tvrdil, že i když byl v úvodu sezony dole, sérií vítězství se vrátí do boje o titul a to se právě děje," upozornil webem sme.sk citovaný středopolař s minulostí ve Slovanu Bratislava či Brescii.

Euforie v Neapoli, která se přesně po polovině soutěže nachází na první příčce s dvoubodovým náskokem na Starou dámou, zasáhla i zmíněného autora "božské ruky". "Když jsem se doslechl o výsledku, který přinesl něco, na co jsme všichni čekali mnoho let, zasáhla mě obrovská radost. S vědomím, jak si město a fanoušci dokáží užít takové emoce, jsem ještě šťastnější. Pojďme, Neapol! Nyní chci, abychom vyhráli ligový titul," vzkázal pětapadesátiletý Argentinec Maradona, jehož slova zveřejnil server sme.sk.

Lewandowski shrábl další ocenění. Co to pro něj znamená?