„Českého Gattusa“ vedou v Eindhovenu Van Bommel i Cocu

Pokud jde o české naděje působící v Nizozemsku, kromě Václava Černého a Dominika Maška už se skloňuje také šestnáctiletý odchovanec Slovácka Michal Sadílek, jenž od léta hostuje v PSV Eindhoven.

„Českého Gattusa“ vedou v Eindhovenu Van Bommel i Cocu
Nejlepší dorostenec ČR? Znovu Václav Černý

Protože se neuvedl špatně, jeho agent zmínil i trvalý přesun do Eredivisie, k němuž by mohlo dojít v létě 2016. "Panuje tam velké nadšení z jeho charakteru a přístupu. Věřím, že uplatní opci a Michal tam přestoupí. Zatím je s ním velká spokojenost. Říkají mu tam Vysavač, protože jako defenzivní záložník létá úplně všude. Takový druhý Gennaro Gattuso. Občas ho ale postaví i na klasickou desítku, kde hraje také velmi dobře. Už ho i dali na levého beka, kde hrál poprvé v životě, a zvládl to. Je to velký univerzál," ozřejmil v interview pro Českou tiskovou kancelář manažer David Nehoda.

Sadílek svůj přesun do juniorky dvaadvacetinásobného mistra nizozemské nejvyšší soutěže konzultoval i s osmnáctiletým Václavem Černým, který mu poskytl pár rad. S osobním rozvojem je spokojen. "Prověřuje mě to po všech stránkách, jak po fotbalové, kde se lepším fyzicky i technicky, tak i po psychické stránce. Odtrhlo mě to od rodiny, musel jsem do cizí rodiny v Holandsku. A také jsem musel dva měsíce čekat na to, až můj transfer schválí FIFA. Mám ale teď za spoluhráče Maďara, který přišel ve dvanácti letech a musel na to povolení od FIFA čekat čtyři roky. Dosud tak mohl hrát jen přáteláky. Ty mé dva měsíce jsou vedle toho prkotina,," uvedl defenzivní středopolař, jehož slova publikovala ČTK.

O vzory v PSV nemá nouzi. Čí pokyny na Philips Stadionu plní? "Když trénuji s týmem do devatenácti let, tak mě vede Mark van Bommel. Áčko zase vede Phillip Cocu, legenda Barcelony. Na částečný úvazek je tam i bývalý kanonýr Ruud Van Nistelrooij. Většinou jsou v trenérském týmu bývalí hráči, co prošli akademií, hráli za áčko PSV a staly se z nich legendy klubu," ozřejmi ČTK citovaný teenager, k jehož snům patří angažmá v Chelsea.

TOP 5 hvězd, které vzešly z akademie AC Milán