Neymar hierarchii nenarušil. Kdo získal další Zlatý míč?

[tag]ZLATÝ MÍČ[/tag] Žádné překvapení se nekonalo. Brazilský reprezentační kapitán Neymar bojoval statečně, ale Zlatý míč dvou rivalům, kteří se o něj přetahují od roku 2008, neuzmul. Z prvenství se tak již po páté radoval Lionel Messi, jehož triumf FIFA omylem do světa prozradila již před pár dny na svém webu.

Neymar hierarchii nenarušil. Kdo získal další Zlatý míč?
Touré nerozdýchal neúspěch: Je to ostuda pro celou Afriku!

Jedenáctka roku podle FIFA/FIfPro byla složena následovně: Neuer - Daniel Alves, Ramos, Thiago Silva, Marcelo - Pogba, Modrič, Iniesta - Neymar, Messi, Ronaldo. Nejlepším trenérem uplynulého roku se stal kouč Barcelony Luis Enrique. Na dalších místech se umístili Pep Guadiola a Jorge Sampaoli.

Cena Fair Play byla udělena všem fotbalovým organizacím, které se zapojily do pomoci uprchlíkům. Cenu pro nejhezčí branku roku označenou jako Cenu Ference Puskáse získal Wendell Lira za svou trefu v nižší brazilské soutěži.

Nejlepší ženou, která se prohání po fotbalovém pažitu, je americká reprezentantka Carli Lloydová. Cenu pro nejlepší ženskou trenérku získala Jill Ellisová, která národní tým USA dovedla ke zlatu na loňském světovém šampionátu.

Turan považuje Messsiho za zázrak seslaný Bohem