Jaké první pokyny dostali od Zidana Navas, Pepe a spol.?

Bílý balet za sebou má první soutěžní duel pod novým trenérem Zinedinem Zidanem, který zažil po demolici Deportiva La Coruňa (5:0) na San Bernabéu velmi povedenou premiéru.

Jaké první pokyny dostali od Zidana Navas, Pepe a spol.?
Způsobí 30 milionů liber ruch mezi San Sirem a Stamford Bridge?

"Každý trenér musí být šťastný, když se vyhraje, takže samozřejmě šťastný jsem. V žádném zápase není snadné vyhrát 5:0, ale my to dokázali, protože tým měl správný přístup. Ten se mi líbil ze všeho nejvíc. Real musí vždy jen a jen vyhrávat a jsem přesvědčen, že na vítězné vlně budeme pokračovat. Samozřejmě že musíme zlepšit spoustu věcí, ale jsme teprve na začátku. Postavil jsem naše hvězdné útočné trio Bale, Benzema a Ronaldo vedle sebe a chtěl jsem na nich, aby zlepšili pohyb a hru bez míče. Splnili to. Požadoval jsem to, co od každého hráče. Aby se po ztrátě míče věnoval obranným úkolům a po jeho získání s ním hrál," ozřejmil nástupce Rafaela Beníteze, jehož slova zveřejnil web sport.cz.

I když vstřelil desetinásobný vítěz Ligy mistrů ve zmíněné duelu pět branek, jeho nejlepší kanonýr Cristiano Ronaldo střelecky mlčel a pouze asistoval. Jak ho legendární Francouz obhajoval? "Ale na hřišti vypadal velice dobře a stejně jako v jiných zápasech měl obrovskou snahu se zapsat mezi střelce. Jemu se prostě líbí dávat góly. Proti Deportivu se mu to nepovedlo, ale jsem si jistý, že v dalších utkáních to bude on, kdo se postará o skóre," doplnil mistr světa i Evropy z let 1998 a 2000, jehož souboru patří v domácí La Lize třetí pozice.

Jeho noví svěřenci po třech bodech prozradili, že je dnes již bývalý stratég rezervní Castilly nezatěžoval velkým počtem taktických povinností. "Bylo hodně důležité vyhrát hned první zápas. Pro trenéra, jenž je fotbalovou legendou, stejně jako pro fanoušky, kteří při nás vždy stojí a podporují nás," uvedl na stránkách sport.cz portugalský stoper Pepe, jenž si o víkendu připsal jubilejní 300. zápas v trikotu Realu.

"Řekl nám, abychom hráli maximálně uvolněně a přitom s co největším úsilím. A také abychom se během zápasu bavili.Až nás překvapilo, s jakou sebejistotou si Zidane před prvním zápasem v roli hlavního kouče počínal. Promlouval k nám s takovou důvěrou, s jakou trenér mluvit má a musí," vyjádřil se ohledně pokynů Zidana serverem sport.cz citovaný kostarický brankář Keylor Navas.

Jak to asi bude za pár dní? V neděli hostí Real na San Bernabéu osmnáctý Sporting Gijón a od jasného favorita se bude čekat podobná demolice...

Kloppův Liverpool s Arsenalem a Manchesterem United!