Jaká byla řeč Messiho a kdo vítězi mezi nejlepšími chyběl?

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Tak nám Lionel Messi vede po letošním předávání v mini souboji s Cristianem Ronaldem o dva Zlaté míče. Jaké ohlasy vyvolal úspěch Argentince v kolébce fotbalu?

Jaká byla řeč Messiho a kdo vítězi mezi nejlepšími chyběl?
Neymar hierarchii nenarušil. Kdo získal další Zlatý míč?

"Vítězem Zlatého míče za rok 2015 je nejlepší fotbalista, jaký kdy tuhle hru hrál," vysekl poklonu osmadvacetiletému borci někdejší slavný anglický reprezentant Gary Lineker. "Gratulace Lionelu Messimu k zisku pátého Zlatého míče. Neuvěřitelný úspěch," vzkázal na sociální síti kapitán Albionu i Manchesteru United Wayne Rooney.

A jak reagoval na velký úspěch, při kterém za sebou nechal Neymara i Ronalda, sám svěřenec Luise Enriqueho? "Je těžké v takové chvíli hledat slova. Jsou to nervy, plno emocí. Nejsem zvyklý mluvit před tolika lidmi. Je to pro mě úžasný moment. Opět tady stojím s dalším Zlatým míčem, poté, co jsem předtím sledoval z publika Cristianovo vítězství. Je neskutečné, že je to můj pátý Zlatý míč. Je to víc, než o čem jsem kdy snil. Nikdy jsem si jako malý kluk něco takového nedokázal představit, ani v nejdivočejším snu. Chci, aby si tohle ocenění užili lidé v Argentině i fanoušci Barcelony. Vždycky mě podporovali a já jim za to děkuji. Děkuji každému, kdo pro mě hlasoval. A taky spoluhráčům, bez nich by to bylo nemožné. Chci poděkovat i fotbalu obecně - za všechno, co mi dal. To dobré, i špatné. Díky tomu se učím, to mě posouvá dopředu," citoval server idnes.cz slova spoluhráče Rakitiče, Brava, Iniesty a spol.

Samotnému Messimu pak chyběl mezi nejlepšími i jeho kolega Luis Suárez, který je momentálně spolu s Neymarem nejlepším střelcem katalánského giganta z Camp Nou. "Zasloužil by si tady být. Byl pro nás hodně důležitý. Doufám, že v budoucnu se tu objeví," zakončil čtyřnásobný vítěz Ligy mistrů, jehož slova zveřejnil portál idnes.cz.

Jaké první pokyny dostali od Zidana Navas, Pepe a spol.?