Pavlenka: Jsou tu jiné parametry, než na co jsem byl zvyklý

Jiří Pavlenka už trénuje se svými novými sešívanými spoluhráči pár dní. Jak poslední dny před nástupem do Edenu prožíval a jaká byla jeho první reakce poté, co se mu slavné pražské "S" ozvalo?

Pavlenka: Jsou tu jiné parametry, než na co jsem byl zvyklý
V PSV prý roste „český Gattuso“, vedou ho Van Bommel a Cocu

"Naprosto pozitivně, měl jsem hned jasno. Neváhal jsem ani minutu a řekl jsem, že do toho jdu. Jsem rád, že to dopadlo a že jsem ve Slavii. Přestup se trochu táhl, ale těší mě, že to dopadlo. Původně jsem čekal, že se ve Slavii budu hlásit už na začátek příprava 4. ledna, ale jsem rád, že to dopadlo. O zájmu Slavie jsem věděl od prosince," pronesla na stránkách slavia.cz dnes již bývalá jednička ostravského Baníku.

V novém působišti se opět setkává se stoperem Michalem Frydrychem, kterého dobře zná z minulého angažmá. "Je to můj velký kamarád, v Baníku jsme spolu bývali na pokoji. Jsem rád, že je tady a v začátcích mi může trochu pomoct. Hned si ze mě dělal srandu, stejně jako kluci, že ve Slavii bude další chachar (smích). Ptal jsem se ho, jak to tady chodí. Říkal, že je tady skvělá parta, že to v klubu funguje, tak jsem byl rád. A poznal jsem, že měl pravdu," pokračoval nový svěřenec trenéra Dušana Uhrina, jehož slova zveřejnil web slavia.cz.

Ačkoliv tým teprve poznává, nějaký názor již má. "Je tady hodně šikovných kluků, kteří si rozumí s míčem. Má to tady jiné parametry, než na které jsem byl zvyklý v Baníku. Tam bylo zase hodně mladých kluků, tady je to promíchané. Zkušenost a dravé mládí. Parta je tu také skvělá. Vidím to zatím hodně pozitivně. Bude hodně záležet na tom, jak se ten tým sedne, protože je tady hodně změn během krátké doby. Ale věřím, že jsme všichni natolik zkušení, že se to dá dohromady. Doufám, že se budeme prát o horní pozice, abychom byli v létě v pohárech," doplnil spoluhráč Škody, Latky, Hušbauera a spol.

Jasnou podzimní jedničkou Slavie ovšem byl Martin Berkovec, jenž v lize odchytal úplně všechno. "Jdu se o to porvat, abych tu šanci dostal. Pak to záleží jen na trenérech, jak se rozhodnou," zakončil na klubovém webu Pavlenka, jenž se těší na zkušenosti, které mu předá kouč brankářů Radek Černý.

Šimáně patří do čela FAČR!