Zahustel: Rychlost, práce s míčem, technika, vše je lepší

Ondřej Zahustel sice dorazil do Sparty s vizitkou českého reprezentanta, ale sám ví, že jisté místo mezi jedenácti vyvolenými nemá a v zimní přípravě se musí o důvěru trenéra Zdeňka Ščasného porvat. Jaké jsou jeho první dojmy z letenského klubu po prvním tréninkovém týdnu? Web sparta.cz přinesl s exboleslavským středopolařem rozhovor.

Zahustel: Rychlost, práce s míčem, technika, vše je lepší
Šimáně patří do čela FAČR!

O tom, jak se Sparta liší od toho, jaké o ní měl představy před příchodem na Letnou...


"To asi nedokážu posoudit. Každopádně porovnat to tu s Mladou Boleslaví, to úplně nejde. Servis je tu úplně jiný, počínaje od kustodů až třeba k masérům. Vidím třeba, že místní maséři a fyzioterapeuti mají jiné praktiky než ti v Mladé Boleslavi, i když jsem zatím neměl možnost je vyzkoušet na vlastní kůži. Kluci v kabině mě vzali v pohodě, tréninky jsou tu super, takže jsem tu moc spokojený. V kabině jsem dostal místo v růžku u těch starších kluků, osobně jsem se ale víc znal spíš s těmi mladšími. Třeba do dvojice chodím s Adamem Jánošem. Myslím ale, že zapadnu mezi všechny, já si nevybírám."

O tom, jak si musel zvykat na nový styl přípravy...


"Zažil jsem zimní přípravu pod trenérem Jarolímem, takže je to tu dost velká změna. I když se tam trenér snaží, abychom pracovali s balonem, je to tam hodně o běhání. Třeba schody. No a teď jsem se dozvěděl, že kluci trénují s pětikilovými vestami. Pan Jarolím je toho zastáncem, taková stará škola. Určitě taky absolvovali kondiční testy a nevím, třeba nemusely dopadnout podle trenérovy představy. Možná proto se fyzičce víc věnují. Tady je to hlavně hodně o hrách s míčem, to mi přijde daleko lepší. Je tam totiž všechno, nabere se fyzička, navíc máš pořád míč u nohy. Nějaké to doběhání samozřejmě přijde taky. Strahov je super, můžu na to pět jen chválu. Nejen pro nás, ale i pro mládež, protože pro klub je dobře, když tu můžeme mladé kluky inspirovat. Všímám si, že když tady vidí třeba Lafyho nebo jiné starší kluky, dívají se na ně s obdivem, berou je jako vzory."

O tom, zda vnímá rozdíl v kvalitě kádrů...


"Jasně, už od chvíle, kdy vyšlo najevo, že přestupuju do Sparty, jsem věděl, že jsou tu kvalitnější hráči. Na tréninku to je cítit. Rychlost, práce s balonem, technika, všechno je o stupeň výš."

Míří do Edenu další exsparťan? Zemana nová Slavia láká...