V Jižní Americe se bouří kluby. Co se jim nelíbí?

O evropském modelu se jim může jen zdát, aby se do pokladen klubů hrnuly miliony za účast v Poháru osvoboditelů, což je jihoamerická obdoba Ligy mistrů. Přední kluby tohoto kontinentu chtějí větší transparentnost při rozdělování peněz. „Nechceme se nechat okrádat,“ zní jejich jednotný hlas.

V Jižní Americe se bouří kluby. Co se jim nelíbí?
I proto nejlepší kluby Jižní Ameriky vytvořily alianci, která bude mít dohled zatím nad přerozdělováním peněz z vysílacích práv, což se zatím děje výhradně v kompetenci kontinentální asociace CONMEBOL.

Zástupci TOP klubů se sešli v Montevideu a dohodli se na podmínkách dalšího postupu. Chyběli sice Brazilci, ale na jednání byli přítomni šéfové klubu z Argentiny, Chile, Paraguaye, Uruguaye, Ekvádoru a Peru.

Kluby žádají navýšení finančního balíku za účast v Poháru osvoboditelů a svůj požadavek opírají o to, že v minulých dnech byla podepsána nová smlouva mezi federací a televizní společností Fox Sports na finančně lukrativní kontrakt.
Podle ní si sice kluby za zápasy Poháru osvoboditelů polepší o 40 procent, ale příjmy federace stoupnou o 250 procent. A to se klubům nezamlouvá. “Chceme více transparentnosti v procesu přerozdělování peněz,“ vyjádřil společné stanovisko boss Peňarolu Montevideo Juan Pedro Damiani.

V PSV prý roste „český Gattuso“, vedou ho Van Bommel a Cocu