TOP 10 zimních přestupů v Evropě všech dob: Kdo kraluje?

Zimní období bývá v přestupech většinou mnohem slabší, než letní. Přesto se najdou transfery, které i v lednu otočily koly dějin jak hráčů, tak i samotných klubů. Web sportskeeda.com vybral deset největších lednových přestupů. Kdo jim kraluje?

TOP 10 zimních přestupů v Evropě všech dob: Kdo kraluje?
10. Christophe Duggary
Mistr světa 1998 přestoupil v roce 2003 z Girondins Bordeaux do Birmingham City a dostal zdánlivě jednoduchý úkol – pomoci klubu k záchraně. To se povedlo a francouzský útočník byl později uveden do Síně Slávy Citizens.

9. Brede Hangeland
V roce 2008 posílil za 2,5 milionů liber z FC Kodaň londýnský Fulham. V klubu vytvořil nezapomenutelnou dvojici s Aaronem Hughesem a dotáhli to s klubem až do finále Evropské ligy 2010. Dodnes si Hangenlanda považují jako jednoho z nejlepších hráčů klubu.

[break]
8. Ivan Rakitič
Přestoupil v lednu 2011 ze Schalke do Sevilly za 1,3 milionu liber. Ve Španělsku z něj vyrostl záložník světového formátu, nyní je v kádru a oporou Barcelony. Čest s ním bude mít česká reprezentace na EURO.

7. Javier Mascherano
Přestoupil v lednu 2007 z West Hamu do Liverpoolu a pod Benítezem si vydobyl pověst jednoho z nejlepších defenzivních záložníků současné éry. Však už také „povýšil“, i on hraje nyní v Barceloně.

[break]
6. Nemanja Matič
21 milionů za něj zaplatila Chelsea před dvěma roky, peníze putovaly do portugalské Benfiky. Byl jedním ze základních stavebních kamenů titulu Chelsea v loňské sezoně, jako defenzivní opora slavné zálohy s Fábregasem, Willianem a Oscarem.

5. Branislav Ivanovič
Přišel do Chelsea z Lokomotivu Moskva už před osmi lety za skoro deset milionů liber. Jako opora zadních řad pomohl klubu k vítězství v Lize mistrů, ke dvěma anglickým titulům a třem FA Cupům.

[break]
4. Patrice Evra
V roce 2006 putoval z Monaka na Old Trafford za 5,5 milionu liber. Jeden z nejlepších nákupů Sira Alexe všech dob. Skvělý poměr „cena: výkon“. Podporoval útok s Ronaldem i Giggsem, hájil obranu, stal se miláčkem tribun a strůjcem mnoha úspěchů éry United.

3. Kevin de Bruyne
Před dvěma lety odešel z Chelsea do Wolfsburgu jako nepotřebný, teď si za tzo možná Abramovič rve vlasy, neboť rezavý Kevin je zpět v Anglii a válí za konkurenční Citizens. Opora belgické reprezentace.

[break]
2. Nemanja Vidič
Před deseti lety přišel ze Spartaku Moskva do Manchesteru United. Společně s Rio Ferdinandem vytvořil tento Srb zásadní obranné duo, které pomohlo klubu k výrazným úspěchům včetně zisku vítěze trofeje Champions League.

1. Luis Suárez
Dnes hraje v Barceloně, ale nebýt lednového přestupu před pět lety z Ajaxu do Liverpoolu, kdoví, jak by se jeho kariéra odvíjela. Na Anfield sice také zlobil kousáním, ale dával také spoustu gólů. V sezoně 2013/14 se stal nejlepším hráčem Premier League a to jej mj. katapultovalo právě na Nou Camp.

Co naštvalo celou Itálii, že Buffon s Contem nehlasovali?