Šural: Je tu nejlepší kádr v republice. Na jak dlouho se upsal?

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Středa odpoledne. Přesně to byl termín, kdy Sparta oznámila svou třetí zimní posilu, jíž se stal pětadvacetiletý český reprezentant se sedmi mezinárodními starty Josef Šural ze Slovanu Liberec.

Šural: Je tu nejlepší kádr v republice. Na jak dlouho se upsal?
Druholigové Ústí dostalo na Strahově od Sparty sedmičku

Bývalý hráč Zbrojovky Brno, jenž působil pod Ještědem od roku 2011, na Letné podepsal kontrakt na tři a půl roku do konce soutěžního ročníku 2018/2019. Zatímco ve Slovanu nosil číslo 23, na Letné bude oblékat dvaatřicítku.

Severočeši za něj vyinkasují něco mezi 5 - 10 miliony korun. Součástí transakce za autora třiceti branek ve 113 ligových startech je permanentní přestup mladého obránce Ondřeje Karafiáta, jenž se tak opět potká s koučem Jindřichem Trpišovským, pod nímž hrál ve Viktorii Žižkov.

"Měl jsme nějaké přání, ale jak jsem si všechno postupně srovnával v hlavě, po všech rozhovorech s trenérem, s vedením Sparty, tak jsem se rozhodl pro ni. Věřím, že se to ukáže, že to byl dobrý krok. Slavii nechci moc komentovat. Zbytečně se kolem toho vytovřilo, že jsem si snad už plácnul. Děkuju panu Šimáněmu, že to uvedl na pravou míru. Sparta mě chtěla hodně a já už pak netoužil po ničem jiném, než jí podepsat a co nejdřív jsem už chtěl být na tréninku," citoval server idnes.cz slova nového spoluhráče Lafaty, Krejčího, Dočkala a spol.

Bývalých spoluhráčů Martina Frýdka či Radoslava Kováče se na nic ptát nemusel. "Věděl jsem, že jsou tady spokojení a hned jak přišli, tak na ně dýchla atmosféra, tradice…lepší klub v Česku nenajdete. Nepotřeboval jsem se radit, zda sem jít. Nabídky ze zahraničí nebyly oficiální, jen ústní, ale žádná nabídka nepřevyšovala po sportovní stránce nabídku Sparty a po rozhovoru s trenérem jsem byl přesvědčený o tom, že chci do Sparty. S koučem jsme mluvili o různých tématech. Samozřejmě i tom, kde, kde bych mohl nastupovat. V Liberci jsem hrál vlevo, ale nemám problém hrát na jakémkoliv ofenzivním postu," doplnil.

Odchod do zahraničí není jeho prioritou. Cizinu by přál konkurentovi v boji o místo. "Přeju Láďovi Krejčímu nějaké zahraniční angažmá. Ale vážně stát se může všechno, ale teď na tohle opravdu nemyslím. Chci se dostat do základní sestavy Sparty, podepsal jsem dlouhodobý kontrakt a věřím, že tu vydržím dlouho. Věřím, že mám Spartě hodně co nabídnout a stojím si za tím, že ve Spartě se můžu ještě dál hodně rozvíjet a zlepšovat se. Je tu hodně reprezentantů a nejlepší kádr v republice. Kde jinde bych se tedy mohl dál rozvíjet?," zakončil na stránkách sparta.cz Šural, jenž se může zápasové premiéry v novém působišti dočkat již příští týden v Essenu proti Borussii Dortmund.

Zahustel: Rychlost, práce s míčem, technika, vše je lepší