Jak se Ščasnému zamlouvali Pulkrab, Zahustel a Mazuch?

Sparta podle trenéra Zdeňka Ščasného stále jedná o příchodu beka Michala Kadlece z Fenerbahce Istanbul a zájem má také o jednoho útočného hráče. Kdyby na Letnou dorazil, kouč by byl nadšen, pokud by se tak nestalo, nic by se podle něj nedělo. O čem všem mluvil po středečním souboji s druholigovým Ústím nad Labem (7:1) v rozhovoru pro idnes.cz dále?

Jak se Ščasnému zamlouvali Pulkrab, Zahustel a Mazuch?
Na jak dlouho se Spartě upsal Šural?

O Ondřeji Zahustelovi, jenž hrál v Boleslavi ofenzivního záložníka...


"Mám radost, jak Zahustel zahrál proti Ústí na pravém beku. Je to prototyp moderního krajního obránce, hodně mi směrem dopředu připomíná Pavla Kadeřábka. Neustálé náběhy, neustálá snaha o útočnou fázi, kde to umí vyřešit. Ale musíme si počkat na těžší zápasy. V prvních deseti minutách proti Ústí byl desetkrát na pravém křídle, pořád se dostával do koncovky, i když nezakončoval, i když jsme centrovali z druhé strany. Přesně splnil to, co jsem od něj očekával v útočné činnosti, ale na obranou fázi si budeme muset počkat. V tom bych se neunáhloval."

O Ondřeji Mazuchovi, který byl deset měsíců bez zápasové praxe...


"V tréninku vypadá překvapivě dobře, ale jedna věc je trénink a druhá věc je zápas. Do třicáté minuty vyhrával souboje, organizoval obranu, přihrál na dva góly. Ale pak jsem viděl, že mu docházejí síly. Bylo to vidět i na jiných. Vidím, že nám Ondra hodně pomůže, ale potřebuje hrát zápasy, aby se do toho zase dostal. Je otázka tří čtyř zápasů, to je můj předpoklad. Záleží na něm. Pokud bude hrát jako v prvních dvaceti třiceti minutách, tak bude hodně platný."

O osmnáctiletém Matěji Pulkrabovi, jenž bude jako čtvrtý sparťan od začátku sezony zapůjčen Liberci...


"Obrovský talent, v tréninku vypadá výborně, v zápase to měl těžší. Ten svůj talent neprokazuje jen v devatenáctce, ale i u nás v tréninku. Nebojí se hrát, zajede do kohokoli, umí se i prosadit. Mně se moc líbí. Když odejde na hostování a bude hrát, tak mu to moc pomůže."

O tom, zda už má v hlavě sestavu do soutěžních duelů...


"Konkurence se výrazně zlepšila, ale nejen na hřišti, i v širším kádru. Je to cítit v každém tréninku. Nemám moc rád řeči, že mají všichni stejnou startovní čáru, ono to většinou není pravda. Samozřejmě nějakou představu mám, ale uvidíme, jak hráči budou vypadat dál, jak na tom budou zdravotně. Neplatí to jen pro reprezentanty. Jedna věc je dřít v tréninku a pak se srovnat s rolí, že někdo hrát nebude, že bude na tribuně."

Druholigové Ústí dostalo na Strahově od Sparty sedmičku


[img id="49556"]