Odejde Bendtner? Anglickou ligu mu může zmařit Dost

Nicklas Bedtner je v hledáčku Newcastlu, jeho návrat do Anglie mu ale v uvozovkách může změřit Bas Dost, který si na tréninku Wolfsburgu zlomil zánártní kůstku a německému týmu bude chybět minimálně dva měsíce.

Odejde Bendtner? Anglickou ligu mu může zmařit Dost
Zahustel: Rychlost, práce s míčem, technika, vše je lepší

Za tři dny osmadvacetiletý útočník byl na konci roku spojován s návratem do rodné Kodani. Více se ovšem spekuluje o jeho návratu do Anglie, zájem projevil o udržení bojující Newcastle, který nutně potřebuje kvalitního a zkušeného útočníka.

Tím by mohl být právě Dán, který strávil deset let v Arsenalu a zkušeností z Anglie má tedy více než dost. Jeho angažmá by ale mohl v uvozovkách zhatit nizozemský střelec Bas Dost, který je ve Wolfsburgu útočníkem číslo jedna.

Dost si totiž na tréninku zlomil zánártní kůstku a po návratu do Německa ze soustředění ho čeká operace. Rekonvalescence potrvá minimálně dva měsíce a Dost tak zmešká velkou část jarní sezóny. V ní bude Wolfsburg bojovat o co nejlepší umístění v Bundeslize a především si zahraje play-off Ligy mistrů, v osmifinále nastoupí proti Gentu.

Otázkou tedy je, zda Nicklas Bendtner opravdu německý klub opustí. Nyní se totiž zdá, že by se dánskému útočníkovi mohlo dostat daleko většího prostoru. Pokud ale Vlci Bendtnera skutečně do Anglie pustí, s naprostou jistotou musí získat minimálně jednoho střelce.

Wengerovy lednové lovy: kdo posílí Arsenal?