Plzeň bude v Turecku zeštíhlovat kádr. Vypadá to na 2 hráče...

Viktoria Plzeň už se připravuje deset dní v domácích podmínkách, s tím, že již o víkendu nabírá směr Turecko, kde ji čeká kondiční soustředění okořeněné o dva přípravné zápasy.

Plzeň bude v Turecku zeštíhlovat kádr. Vypadá to na 2 hráče...
Druhé plzeňské vítězství zimy zařídili Ďuriš, Hejda a Krmenčík

"Příprava je zatím hodně náročná. Já popravdě moc umělou trávu rád nemám. Je nepříjemná pro kolena a zvyšuje se na ní pravděpodobnost zranění. Těším se, až odletíme v sobotu do Turecka," citoval web fcviktoria.cz slova zkušeného Františka Rajtorala.

Bývalý hráč Hannoveru na podzim vypadl ze základní sestavy kvůli mladíkovi Aleši Matějů. "Určitě se o základní sestavu porvu. Tak jako se rvu pořád. Ovšem osobní cíle si hráč v Plzni musí dávat stranou. Všichni víme, o co hrajeme. Co chceme na konci sezony. Já ale osobně s tím, že nehraji, problém nemám. S Alešem jsme velcí kamarádi, jezdíme spolu z Příbrami. Ovšem hrát může jen jeden, ten aktuálně lepší," pokračoval blonďatý svěřenec kouče Karla Krejčího.

Ve středu si západočeský celek poradil s třetiligovými Domažlicemi 4:1. Co na to Karel Krejčí, jenž poslal do obou dějství rozdílné jedenáctky? "Na výsledek tak úplně nekoukám. Těch tréninků je nyní opravdu hodně a spíš kluky musím pochválit. Zápas odmakali a ukázali správný přístup. Dívám se, jak v únavě pracují. Utkání s Domažlicemi účel splnilo. Navíc došlo ke konfrontaci několika bývalých spoluhráčů," ozřejmil stránkami fcviktoria.cz zmíněný šéf Holendy, Kopice, Hořavy a spol.

Mezi střelce se zapsal i Michael Krmenčík, jenž o místo v týmu bojuje po návratu z úspěšného hostování na Julisce. "Michael udělal ve své kariéře velký progres. Stáhli jsme si ho proto z hostování. Je to typologicky podobný hráč jako Aidin Mahmutovič, který odchází na hostování do Olomouce. Především do prostoru je to nepříjemný hráč. V Dukle na podzim patřil k nejlepším hráčům. Psychika i sportovní forma byla na velmi dobré úrovni a nastal čas, aby se prosadil i u nás v Plzni," doplnil Krejčí, jenž současně avizoval, že v zahraničí se bude lehce zeštíhlovat kádr. "Nyní máme v Turecku vrchol přípravy. Některé hráče jsme proti Domažlicím šetřili. Ovšem po soustředění v Turecku si sedneme a rozhodneme, k jakému zeštíhlení kádru dojde. Zatím to vypadá na dva hráče," uzavřel na fcviktoria.cz nástupce Miroslava Koubka.

Šural: Je tu nejlepší kádr v republice. Na jak dlouho se upsal?