Nejhorší manažer v historii Premier League? Adeptů je celá řada

[hot]PSALI JINDE[/hot] Premier League za více než dvacet let své existence zažila nespočet manažerů. Někteří přišli a zase rychle odešli, jiní se stali legendami a oblíbenci tribun a další také zaznamenali výraznou stopu, ovšem negativní.

Nejhorší manažer v historii Premier League? Adeptů je celá řada
Potencionální nový kouč Blues by rád ve svém kádru Sáncheze

Při určení, kdo je v něčem „nej“, má každý jiné měřítko. V případě nejhoršího trenéra někdo bere v potaz předváděnou hru. Sázka na pevnou defenzivu lidem neladí, pokud ale přináší úspěchy, těžko můžete trenérovi něco vytknout.

Řadě koučů první anglické ligy se povedlo k neatraktivnímu pojetí přidat i mizerné výsledky. Do role kandidáta na „nejhoršího manažera všech dob“ se v nedávné době pasoval John Carver. V lednu minulého roku převzal v Newcastlu místo po Alanu Pardewovi, který usedl na lavičku Crystal Palace.

Carver podepsal smlouvu do konce sezóny, což bylo asi to jediné, co se mu opravdu povedlo. Z dvaceti zápasů dokázal vyhrát tři, přidal čtyři remízy a ze zbývajících třinácti utkání odešel se sklopenou hlavou. Osm jich bylo v řadě za sebou. To se žádnému jinému manažeru United nepovedlo.

„Stále si myslím, že jsem nejlepší trenér Premier League. Pokud mám dobré nástroje, jsem schopen svou práci dělat dobře,“ dovolil si Carver říct. Později uvedl, že jeho slova vytrhli novináři z kontextu, tento superlativ však raději ani neměl vyslovit...

...kompletní článek o manažerech, kteří zase až tak velkou díru do světa neudělali, si můžete přečíst na portálu fotbal.hattrick.cz.