Kvintet tváří Bundesligy, na které má spadeno Klopp

Jsme téměř v polovině zimního přestupového okna a stále jsme nebyli svědky žádného hvězdného nákupu. Ono je to dané tím, že v zimě se nikomu příliš z vyhřáté kabiny stěhovat nechce a aklimatizace s novým týmem je poměrně velkou sázkou do loterie. Nové akvizice by si přál i trenér Liverpoolu Jürgen Klopp, který potencionální hráče prý hledá v soutěži, ve které ještě v minulé sezóně působil.

Kvintet tváří Bundesligy, na které má spadeno Klopp
Nejlepší sestava La Ligy po půlce sezóny? 2 obří hvězdy chybí

5) Leroy Sané (Schalke)


Dvacetiletý německý reprezentační záložník již dokázal upoutat pozornost Barcelony a Realu Madrid, ale po jeho zisku údajně lační i Liverpool. V Gelsenkirchenu je zvyklý hrát křídlo a střelecky se mu během podzimu daří. Fanoušci se rozplývají nad jeho technikou a kličkami, kterými obelstí téměř každého soupeře. Klopp by si v tomto případě musel připravit finanční prostředky o výši 40 milionů liber.

[break]
Pětice útočníků, kteří v brzké době opustí Serii A

4) Neven Subotič (Borussia Dortmund)


Zkušený srbský obránce moc dobře ví, jak spolupráce s německým trenérem funguje. Spolu mají již nemálo zažito, proto by se nejednalo o nejistý přestup s nejasnou budoucností. Klopp moc dobře tuší, co může od Subotiče čekat, neboť ho měl pod svými křídly již v Mainzu. U vestfálského celku většinu času strádal na úkor Matse Hummelse, ale nikdo nepochybuje o jeho kvalitách na míči.

[break]
Wengerovy lednové lovy: kdo posílí Arsenal?

3) Javier Hernández (Leverkusen)


Chicharito se musel chtě nechtě v létě balit na Old Trafford a zkusit své štěstí opět jinde. Hostování v Realu nebylo jedním z nejhorších, ale k trvalému přestupu to nevedlo, proto se mexický reprezentant rozhodl přijmout nabídku bundesligového Leverkusenu. Během podzimu si připsal jedenáct ligových branek a z Anglie se ozývá, že by ho chtěli zpět. Kromě Manchesteru United mají zájem právě i na Anfield Road.

[break]
TOP 10 zimních přestupů v Evropě všech dob: Kdo kraluje?

2) Pierre-Emerick Aubameyang (Borussie Dortmund)


Pokud vyzdvihujeme vysoce produktivní tváře Bundesligy, není možné zapomenout na reprezentanta Gabonu, který je ve velmi skvělé formě. V sedmnácti ligových zápasech této sezóny si připsal 18 branek a zájem se line ze všech stran. Příchod do Liverpoolu je v tomto případě hodně spekulativní, neboť kolem něj krouží i mnohem movitější kluby, ale cena vykoupení je stanovena na 42 milionů liber.

[break]
Pět největších darebáků v historii této hry

1) Mario Götze (Bayern Mnichov)


I tento německý reprezentant ví, jak se s Kloppem spolupracuje, neboť v Dortmundu patřil k největším talentům. Po kontroverzním přestupu do Bayernu Mnichov v roce 2013 to však není to pravé ořechové a sám hráč se domnívá, že je Guardiolou příliš opomíjený. Třiadvacetiletý Götze b y mohl vyslyšet volání anglického klubu, ve kterém by si mohl napravit reputaci a dokázat, že si šanci zaslouží.

Dominantní hvězdy Bundesligy, kterým patří budoucnost