Čtvero faktů, proč by mohl Wengera nahradit Guardiola

Španělský trenér ve službách Bayernu Mnichov již dávno oznámil, že po sezóně opustí Bundesligu a zamíří do Premier League. Doposud však veřejnost neseznámil s klubem, do kterého v létě nastoupí. Spekuluje se téměř o všech ostrovních gigantech, proto není podivné, že by mohl nahradit na Emirates i Wengera, který má však platný kontrakt až do roku 2017. Podívejme se na čtyři fakta, proč by mohl bývalý vůdce Barcelony zakotvit v Londýně.

Čtvero faktů, proč by mohl Wengera nahradit Guardiola
Nejlepší sestava La Ligy po půlce sezóny? 2 obří hvězdy chybí

4) Konec jedné éry


Čtvrtý titul v Premier League uniká Wengerovi již dlouho. Francouzský kouč má však letos šanci na něj dosáhnout a rozradostnit všechny fanoušky Gunners. Nač pak riskovat ještě jednu sezónu, když by mohl odejít na vrcholu a předat otěže s čistým svědomím. V šestašedesáti letech už je pomalu čas na důchod a dlouholetý vládce Emirates si to moc dobře uvědomuje, i když se mu do penze zatím ještě nechce.

[break]
Pětice útočníků, kteří v brzké době opustí Serii A

3) Evropské dobrodružství


Zatímco Wenger je revoluční legendou pro Arsenal a anglický fotbal všeobecně, Guardiola má za sebou skvělé výsledky, ale prakticky ještě vše před sebou. Uspěl ve dvou těžkých soutěžích, s Barcelonou i Bayernem slavil nejeden úspěch a vedení londýnského giganta by pro něj bylo další výzvou, která by se odmítat neměla. Guardiola je ideálním mužem, který by mohl zajistit dlouhodobý úspěch nejen na domácím bojišti, ale i v Lize mistrů.

[break]
Wengerovy lednové lovy: kdo posílí Arsenal?

2) Myslí na mládí


Wenger za ty léta vychoval na Emirates nejeden mladý talent a vždy byl moc dobře znám pro svůj čich na náctileté tváře, které se poté skvěle osvědčily. I Guardiola věří, že v mládí je budoucnost a dává prostor hráčům, kteří se mu snaží důvěru splatit. V tomto ohledu se španělský kouč jeví jako ideální následovník, který by pokračoval v dlouholeté práci Wengera.

[break]
TOP 10 zimních přestupů v Evropě všech dob: Kdo kraluje?

1) Sympatie


Ono je těžké ihned naráz říct, který anglický klub je nejblíže srdci. Guardiola se podle prvních zpráv již zavázal Manchesteru City, ale do Manchesteru United ho láká tradice, která je podobná i v Arsenalu. Dlouhodobě pak kritizoval práci Mourinha v Chelsea, že má své hráče rozeseté na hostováních po celé Evropě, ale na Stamford Bridge jim šanci nedávají. Guardiola je typem, který nerad kupuje drahé hráče, ale spíše je hledá ve svých mládežnických akademiích.

Dominantní hvězdy Bundesligy, kterým patří budoucnost