Tři hvězdy Serie A, které chtějí v lednu na Stamford Bridge

Prozatímní kouč Chelsea Guus Hiddink se snaží napravit hrubě nevydařený podzim pod taktovkou José Mourinha a avizuje, že by rád zakončil pokaženou sezónu do čtvrtého místa, které by značilo boj o Ligu mistrů. K tomu však potřebuje nové tváře s motivací, které by přivedl na Stamford Bridge. Podívejme se na hráče z italské nejvyšší soutěže, o nichž se na Ostrovech spekuluje, a mohli by do Londýna připlout již během tohoto měsíce.

Tři hvězdy Serie A, které chtějí v lednu na Stamford Bridge
Wengerovy lednové lovy: kdo posílí Arsenal?

3) Carlos Bacca (AC Milán)


Londýnský gigant nutně potřebuje zvýšit svou palebnou sílu, proto se zajímá o kolumbijského reprezentanta ve službách AC Milán. Devětadvacetiletý Carlos Bacca opustil v létě Sevillu a zamířil na San Siro, kde si během podzimu stihl připsat již osm ligových tref. Jihoamerický ostrostřelec disponuje vysokým tempem a soupeř do poslední chvíle nestihne přečíst jeho záměr. Blues by v tomto případě museli zaplatit zhruba 30 milionů liber.

[break]
TOP 10 zimních přestupů v Evropě všech dob: Kdo kraluje?

2) Gonzalo Higuaín (Neapol)


Bacca je zajímavou rybkou v moři, ale Chelsea má finanční prostředky na to, aby ulovila i dravou štiku. Tou by mohl být osmadvacetiletý argentinský ostrostřelec Gonzalo Higuaín, který zažívá pod Vesuvem skvělou formu a táhne Neapol k ligovému triumfu. Během podzimu vstřelil ve 23 zápasech 20 branek, z toho 18 v Serii A. Abramovič by musel sáhnout hluboko do kapsy, neboť si ho italský klub cení na 67 milionů liber.

[break]
Pět největších darebáků v historii této hry

1) Franco Vázquez (Palermo)


Chelsea však nehledá na apeninském poloostrově jen zahraniční hvězdy, ale sleduje i italské hráče. Jedním z nich je šestadvacetiletý ofenzivně laděný záložník Franco Vázquez. Akvizice Palerma v minulé sezóně vytvořila skvělou spolupráci s Paulem Dybalou, který však v létě odešel za lepším do Juventusu. Během podzimu si Vázquez připsal v Serii A tři góly a pět asistencí.

Dominantní hvězdy Bundesligy, kterým patří budoucnost