Sedm cizinců Synot ligy, kteří se na podzim činili

Už dávno neplatí pravidlo, že česká nejvyšší soutěž je složena hlavně z tuzemských hráčů. Poslední léta je lákáno čím dál více zahraničních tváří, jež dělají Synot ligu pestřejší a zajímavější. I podzim nového ročníku poukázal na fakt, že této soutěži cizí zboží svědčí, proto se podívejme na sedmičku nejvýraznějších legionářů podle webu Synotliga.cz, kteří se prohánějí po našich prvoligových stadionech.

Sedm cizinců Synot ligy, kteří se na podzim činili
TOP 5 hvězd, které vzešly z akademie AC Milán

7) Matúš Kozáčik (Plzeň)


Slovenská reprezentační jednička se velkou měrou přičinila o postupu národního týmu našich východních sousedů na evropský šampionát ve Francii. Kmenový brankář Viktorie Plzeň opanoval se svým kádrem na prvním místě v české nejvyšší soutěži, když lovil míč ze své sítě jen třináct krát. Spolu s Martinem Berkovcem se s šesti čistými konty dělí o druhé místo.

[break]
Osm mladíků, kteří září v Premier League

6) Uroš Radakovič (Olomouc)


Na Hané dělá vedení klubu radost srbský obránce Uroš Radakovič, který odvádí skvělou defenzivní práci. Sigmě se jeho půlroční hostování natolik líbilo, že ho z Boloni nakonec koupila a vůbec to nebylo na škodu. Radakovič během podzimu vystoupal na krásné číslo v úspěšnosti soubojů, které se zastavilo na 67,5 %. Tehdy měl však za parťáka Romana Hubníka, který se vrací do Plzně.

[break]
Nejlepší sestava La Ligy po půlce sezóny? 2 obří hvězdy chybí

5) Simon Deli (Slavia)


Z Pobřeží slonoviny jsme většinou zvyklí na hráče ofenzivní rázu jako Bony Wilfrieda, který prošel pražskou Spartou. V případě rivalské Slavie je tomu však opačně, neboť v jejich řadách se vyskytuje nadějný obránce Simon Deli, který během první poloviny nového ročníku Synot ligy patřil k nejlepším hráčům svého týmu. V utkání s Jihlavou se dokonce i střelecky prosadil.

[break]
Pětice útočníků, kteří v brzké době opustí Serii A

4) Kehinde Fatai (Sparta)


Rychlonohá ničivá zbraň Sparty, která přišla na Letnou v létě z belgických Brugg. Nigerijskému křídlu se během podzimu dostalo plného ligového vytížení, přestože v některých v případech naskočil do zápasu coby náhradník. Fatai v šestnácti ligových zápasech vstřelil osm branek a dařilo se mu i v pohárové Evropě, kde spolu s Davidem Lafatou patří mezi největší střelce týmu.

[break]
Wengerovy lednové lovy: kdo posílí Arsenal?

3) Muris Mešanovič (Slavia)


Pětadvacetiletý bosenský útočník patřil v minulých letech k hráčům s velkým potencionálem. Ten na Vysočině dokazoval i během podzimu, kde díky němu a Lukáši Vaculíkovi může Jihlava pomýšlet na setrvání mezi elitou. Mešanovič však toužil okusit i jiný dres, proto v zimě kývl na nabídku Slavie, kde se prosadil hned v přípravném utkání s Vlašimí.

[break]
TOP 10 zimních přestupů v Evropě všech dob: Kdo kraluje?

2) Marek Bakoš (Liberec)


Na západě Čech byl již nepotřebný, proto se v minulé sezóně rozhodl zkusit štěstí pod Ještědem. Tehdy byl Liberec na sestup, ale krize je dávno zažehnána a Severočeši bojují o vrchní příčky, které by je stejně jako na podzim posunuly do pohárové Evropy. Dvaatřicetiletý slovenský reprezentant střílí branky i dál a v Liberci si získal na svou stranu fanoušky, kteří skandují jeho jméno.

[break]
Pět největších darebáků v historii této hry

1) Michal Ďuriš (Plzeň)


Překvapení uplynulého podzimu. Sedmadvacetileté slovenské křídlo již nevysedává na lavičce náhradníků, ale pod taktovkou nového kouče Karla Krejčího se stalo hlavní palebnou silou aktuálního mistra Synot ligy, který opět pomýšlí na titul. Společně s Davidem Lafatou pak mají na svém kontě jedenáct zásahů a bojují o korunku krále střelců.

Dominantní hvězdy Bundesligy, kterým patří budoucnost