Mazuch dirigent? Je to přirozené, bez toho bych nemohl hrát

Stoper Ondřej Mazuch v přípravě proti Ústí nad Labem ukázal, že by se mohl stát novým vůdcem sparťanské defenzivní řady.

Mazuch dirigent? Je to přirozené, bez toho bych nemohl hrát
Jak se Ščasnému zamlouvali Pulkrab, Zahustel a Mazuch?

Realizační tým by rád, aby tomu tak bylo a samotný zadák neprotestuje. "Mám to tak nějak vrozené. Hodně mluvit a dirigovat kluky přede mnou mi nedělá problém. Je to pro mě přirozené, bez toho bych ani nemohl hrát," osvětlil bývalý český reprezentant, jehož slova zveřejnil portál sparta.cz.

První zápas za letenský celek je za ním. "Příjemný start. Musím říct, že jsem to čekal trochu horší, protože jsem nějakých deset měsíců nehrál. Byla to dlouhá doba, ale myslím, že jsem to zvládl. Ověřil jsem si, že koleno drží, a těch pětačtyřicet minut bylo nad očekávání," pronesl v interview pro web sparta.cz bývalý střední obránce Fiorentiny či Dněpropetrovsku.

Někdejší zranění je zažehnáno. "Trénuji naplno. Samozřejmě, když byly minulý týden mrazy, trochu nám ke konci tréninku ulevili, ale takových pětadevadesát procent už dělám jako ostatní kluci. Do prvního zápasu zbývá zhruba měsíc, takže doufám, že do té doby to manko doženu a budu připravený," pokračoval na oficiálních stránkách pražského "S" svěřenec kouče Zdeňka Ščasného.

V únoru by rád byl v Synot lize v základní sestavě. "Do Sparty jsem přišel s tím, že se chci do základní sestavy prosadit. O to se taky poperu. Už jsem hrál v rozestaveních se třemi i čtyřmi stopery. Záleží na trenérovi a my se podle toho podřídíme. Myslím, že si to ještě pořádně vyzkoušíme na soustředění ve Španělsku," doplnil stránkami sparta.cz zmiňovaný kolega Brabce, Hybše či Zahustela.

Šural: Je tu nejlepší kádr v republice. Na jak dlouho se upsal?