Atlético i Real pocítí to, co Barcelona. Budou bez nákupů!

To, co dříve postihlo Barcelonu, si na "vlastní kůži" vyzkouší i oba madridské velkokluby ze San Bernabéu a stadionu Vicente Calderóna!

Atlético i Real pocítí to, co Barcelona. Budou bez nákupů!
Klose a Německo, Čína, Emiráty nebo USA? Nic z toho...

Kvůli trestu FIFA za přestupy mladých hráčů do osmnácti totiž čeká Real i Atlético zákaz registrování nových hráčů (čili nakupování) ve dvou přestupových obdobích.

Zatímco katalánský gigant z Camp Nou už to má za sebou a v lednu 2016 již přivádět nové akvizice může, celky ze španělské metropole budou moci registrovat novice jen během právě probíhajícího ledna a následně pak až v létě 2017!

"Nesmějí registrovat hráče v příštích dvou přestupních obdobích. Právě běžícího okna se to netýká, jelikož bylo otevřeno před tímto rozhodnutím. Trest také nebrání uvolňování hráčů do jiných klubů," citoval stanovisko FIFA server sport.cz.

Za svou činnost v letech 2007 - 2017 navíc zaplatí Atlético pokutu 900 tisíc švýcarských franků, což je v přepočtu více než 22 milionů korun. Real, který měl hřešit v letech 2005 - 2014, čeká pokuta jen ve výši 360 tisíc švýcarských franků, čili necelých 9 milionů korun.

Pětice útočníků, kteří v brzké době opustí Serii A