Jak vidí úprk Pavelka? Budu mít 2 děti, mohu zabezpečit rodinu

Respektovaný liberecký středopolař David Pavelka ví, že by se nynější nabídka čtvrtého celku turecké nejvyšší soutěže Kasimpasy Istanbul nemusela opakovat. Svěřenec kouče Jindřicha Trpišovského není dle svých slov takový extra talent, jenž by si na podobnou nabídku sáhl každý půlrok. Vše ale ještě musí zvážit jak ze sportovního, tak i životního hlediska.

Jak vidí úprk Pavelka? Budu mít 2 děti, mohu zabezpečit rodinu
Proč zatím Jablonec neprodává? Pelta nehodlá jít pod cenu...

ak moc je jeho odchod do Süper Lig aktuální? "V posledních dvou dnech se všechno rozjelo na plné obrátky. Nechci celou situaci hrotit. Podobných náznaků už byla spousta. Nic není definitivního. Ještě existuje mnoho faktorů, které mohou celý transfer ovlivnit. Skutečně není nic uzavřeného," uvedl na stránkách sport.cz bývalý záložník Sparty či Slovácka.

Finančně jde o velmi lukrativní záležitost, což netají ani kapitán Slovanu. "Samozřejmě. Co si budeme nalhávat, podmínky kontraktu jsou nesrovnatelné s Českem. Budu mít dvě děti, mohu zabezpečit rodinu. Ale není to hlavní věc, která by rozhodovala. Turecká liga je zajímavá i ze sportovního hlediska. Tamní soutěž je hodně kvalitní. Podle mého je ve srovnání s naší nejvyšší soutěží náročnější. Měl jsem možnost konfrontace s tureckým fotbalem v národním dresu. Většina jejich reprezentantů působí v tamní lize, je tam řada skvělých zahraničních fotbalistů. Může mě to posunout dál," pokračoval člen člen severočeského týmu ze stadionu U Nisy.

Kasimpasa zahajuje odvetnou část sezony již v sobotu 16. ledna domácím duelem proti Gaziantepsporu. Jednat tedy bude zřejmě rychle. "Pokud by se měl přestup realizovat, byl by to fofr, neboť turecká liga začíná o víkendu. Ale v sobotu bych určitě nehrál. Tak rychlý přestup není možná ani administrativně. Ještě jsem s nikým nemluvil, na to teprve dojde. Vážně je vše hodně čerstvé. Řadu informací jsem si zjišťoval z internetu. Vím, že mají velké ambice. Chtějí postoupit do Evropské ligy a držet se na špici soutěže. Sportovně jde o obrovskou výzvu," doplnil Pavelka, jehož slova zveřejnil web sport.cz.

Bezpečnostní situace v Istanbulu ovšem není zrovna růžová, což tento týden potvdril i terostický útok. Nemohly by ho odradit ani tyto skutečnosti? "Jde o moji kariéru, ale živím rodinu, tudíž pokud by žena do Turecka nechtěla, nepodepsal bych. Ale ona je světoběžník, ráda cestuje a rovněž nemá žádné předsudky. Bezpečnostní situaci jsem si zjišťoval a pochopitelně ještě budu. Pokud jednání postoupí, vyrazím přímo na místo a omrknu vše detailně přímo na místě. Určitě bych si před podpisem všechno zjistil osobně, nešel bych do neznáma," zakončil na portálu sport.cz čtyřiadvacetiletý český reprezentant.

Přijde Liberec i o Pavelku? Kapitán Slovanu může do Turecka