Co je podle majitele Baníku do budoucna jediná možná cesta?

Ostravský Baník má nového majitele od pátku 8. ledna 2016. První veřejné prohlášení Václava Brabce ze společnosti Pro Fotbal Property však dorazilo až necelý týden poté. O čem všem mluvil nový vlastník aktuálně posledního celku Synot ligv interview pro domovské stránky fcb.cz?

Co je podle majitele Baníku do budoucna jediná možná cesta?
Druhé plzeňské vítězství zimy zařídili Ďuriš, Hejda a Krmenčík

O prvních dnech v nové roli majitele ostravského klubu...


"První dny jsou především o řešení řady aktuálních úkolů. Těm se snažím věnovat potřebný čas. Teď opravdu není prostor na větší mediální prezentaci, byť chápu, že poptávka po ní tady přirozeně je. Během tohoto a následujícího týdne se však chci plně soustředit na to, abych alespoň ty nejzákladnější záležitosti, které souvisejí s chodem klubu, vyřešil. Ze sportovního hlediska Baník potřebuje hlavně co nejdříve odblokovat přestupy, což znamená vyřešit kauzu Žižkov, která se táhne už několik let a opakovaně přináší komplikace. V posledních dnech jsme však udělali také další kroky směrem k finálnímu složení realizačního týmu trenéra Vlastimily Petržely, který má k dispozici asistenta Aleše Křečka a nově se k mužstvu připojil i trenér brankářů Juraj Šimurka. Jejich působení musíme ještě dotáhnout po formální stránce. Věřím, že se povedlo dát dohromady tým fotbalových odborníků, kteří budou ti praví pro sestavení nového perspektivního mužstva Baníku z vlastních odchovanců. To je do budoucna jediná možná cesta."

O tom, jestli v posledních dnech proběhly změny ve strukturách celku...


"Mohu potvrdit, že se mi kromě většinového balíku devadesáti pěti procent akcií podařilo tento týden odkoupit také zbylých pět procent, které byly ještě od časů bývalého majitele Petery v držení jednoho sdružení. To znamená, že moje společnost Pro Fotbal Property získala sto procent akcií Baníku. V nejbližších dnech pak proběhne valná hromada klubu, na které dojde ke změně představenstva a dozorčí rady.“

O tom, co od něj mohou příznivci Baníku očekávat...


"Jsem si vědom toho, že mě čeká hodně práce a že je v klubu co budovat. Pocházím z Ostravy, Baníku, který je jednou z nejslavnějších značek celého regionu, fandím, a proto mu chci pomoci. Fanoušci tedy mohou čekat snahu okamžitě uchopit řízení klubu tak, abych rychle zajistil jeho standardní fungování na sportovním i provozním poli. Chci Baník opět vrátit tam, kam historicky patří, tedy do pozice ambiciózního účastníka první ligy. Až čas ukáže, zda se to povede za rok, dva či za delší dobu. Ale jisté je, že k tomuto snu povede cesta nejen přes tvrdou práci uvnitř klubu, ale také přes narovnání vztahů s fanoušky, bývalými hráči, městem Ostravou, obchodními partnery, sponzory i Fotbalovou asociací."

Proč zatím Jablonec neprodává? Pelta nehodlá jít pod cenu...