Čtyři důvody, proč se Özilovi daří více v Arsenalu než v Realu

Sedmadvacetiletý záložník Arsenalu Mesut Özil se těší velké přízni nejen na Emirates, ale i ve své zemi. Německý reprezentant se stal u naších západních sousedů hráčem roku 2015 a vypadá to, že přestup z Realu Madrid byl tou nejlepší variantou, kterou mohl v roce 2013 učinit. Podívejme se na čtyři důvody proč se mu v Premier League daří více než v La Lize.

Čtyři důvody, proč se Özilovi daří více v Arsenalu než v Realu
TOP 5 hvězd, které vzešly z akademie AC Milán

4) Plné herní vytížení


Než se Özil přesunul na Santiago Bernebau, odehrál 105 ligových utkání v Bundeslize. Zvykl si na pravidelné herní vytížení a svými výkony přesvědčoval trenéry, že si šanci zaslouží. To však v Realu nebylo dost José Mourinhovi i Carlu Ancelottimu, kteří dávali přednost jeho spoluhráčům. Wenger tušil, jaký má potenciál a dal mu šanci, kterou německý záložník chytil pořádně za pačesy. Během tohoto podzimu odehrál v Premier League všechny ligové zápasy kromě jednoho a pro Gunners je nepostradatelný.

[break]
Osm mladíků, kteří září v Premier League

3) Posilovna


Özil nedisponuje robustní postavou, neboť měří jen 180 centimetrů a váží 76 kilogramů. Poté, co si uvědomil svou křehkost, začal v Londýně navštěvovat posilovnu, aby nabral svalovou hmotu a mohl tak odolávat střetům se silnějšími soupeři. Tento tah sklízí ovoce, neboť se mu zranění více vyhýbají a fyzička se taktéž posunula o několik levelů nahoru.

[break]
Nejlepší sestava La Ligy po půlce sezóny? 2 obří hvězdy chybí

2) Působí jako vůdce


Německý záložník vždy vykazoval velký talent a kreativitu ve středu hřiště, ale nikdy nebyl považován za lídra. V Realu Madrid byl kádr vždy plný hvězd největšího kalibru a v těžké konkurenci se Özil trápil, ale příchodem na Emirates se vše změnilo. Wenger dal jasně najevo, kdo má být tvůrcem hry a dokázal z něj vytáhnout maximum. V současné době je radost pohledět na schopnosti, kterými tento hráč disponuje a jak umí svůj um prodat. V Londýně se skutečně nebojí vzít odpovědnost na sebe.

[break]
Pětice útočníků, kteří v brzké době opustí Serii A

1) Sebevědomí


Plným herním vytížením a důvěrou trenéra získá hráč vždy potřebné sebevědomí. Na Özilovi se pozitivně podepsal i fakt, že se s národním týmem mohl radovat v roce 2014 z triumfu ze světového šampionátu v Brazílii. Kvalifikaci o tento turnaj zakončil jako nejlepší střelec Německa a i v Jižní Americe patřil k tahounům kádru Joachima Löwa.

Dominantní hvězdy Bundesligy, kterým patří budoucnost