Pirlo vyslal italským klubům jasný vzkaz. A jeho znění?

Ačkoliv odchovanec Brescie Andrea Pirlo opustil italskou nejvyšší soutěž teprve v létě 2015, média na Apeninském poloostrově ho i tak vydatně spojují s návratem do Serie A. Tím spíš, když je nyní v Major League Soccer dlouhá pauza...

Pirlo vyslal italským klubům jasný vzkaz. A jeho znění?
První obrazový speciál Hattricku nabídne 43 plakátů!

Sám velezkušený špílmachr ovšem podobný scénář vylučuje. "Během posledních několika týdnů se na mě ptalo několik týmů, odchodem do MLS jsem ale udělal jasné rozhodnutí," vzkázala webem eurofotbal.cz bývalá hvězda Bianconeri z Juventus Stadium či Rossoneri ze San Sira.

Zmiňován byl například probuzený Inter Milán a krátkodobé hostování, které by ho na stadion Giuseppe Meazzy přiválo do konce února. K ničemu takovému ovšem nedojde. "Užil jsem si působení v Juventusu i AC Milán, ale do Serie A se již nevrátím," pokračoval na stránkách eurofotbal.cz italský středopolař se 116 mezinárodními starty.

Šestatřicetiletého Pirla kromě jeho kmenového New Yorku City FC, se kterým by měl brzy začít přípravu na novou sezonu, jež startuje v březnu, zajímá už jen blížící se mistrovství Evropy ve Francii. Nominaci jistou nemá, ale svými výkony v zámoří si o ni chce u trenéra Conteho i přes pokročilý fotbalový věk říci. Tím spíš, že během podzimu nezářil tak, jak se možná čekalo. "Mým velkým cílem zůstává start na Euru. Hrát za národní tým mi stále přináší velkou radost," zakončil nynější spoluhráč Davida Villy či Franka Lamparda, jehož slova zveřejnil portál eurofotbal.cz.

Trio hvězd Serie A, které chtějí v lednu na Stamford Bridge