Rajtoral: Jako mladý bych asi kousal hůř, že nehraju

Plzeňská situace ostříleného Františka Rajtorala není zrovna jednoduchá. Závěr podzimu totiž obránce proseděl na lavičce, na níž ho posadil mladík Aleš Matějů a navíc se pomalu vrací do hry někdejší člen základní sestavy Radim Řezník.

Rajtoral: Jako mladý bych asi kousal hůř, že nehraju
Fandové Slavie po masakru: Policie předložila soudu zmanipulované video!

Není proto divu, že se mluví o zimním odchodu, s tím, že by mohl podobně jako Aidin Mahmutovič zamířit na hostování. "Jsou to spekulace. Jsem v Plzni, mám tady platnou smlouvu. Co bude zítra, nebo za týden, nevím. Stává se, že hráč nečekaně odejde, jako třeba nedávno Vašek Procházka. Jenže já jsem ve Viktorce spokojený, zažil jsem tu nejlepší roky kariéry. A věřím, že ještě zažiju," pronesl v interview pro sport.cz spoluhráč Limberského, Hořavy a spol.

Rajtoral už si v minulosti vyzkoušel angažmá v bundesligovém Hannoveru, kde se však neprosadil a i v tomto případě prý připadá v úvahu cizina. "Když si člověk spočítá všechna pro a proti, vyjde mu, že ve světě není všechno ideální. Je mi už devětadvacet, na Premier League to nevypadá, nejsem naivní. Jsou destinace, kam spousta kluků chodí kvůli penězům, ovšem takový problém ještě nemám," pokračoval svěřenec kouče Karla Krejčího, jehož slova publikoval web sport.cz.

Pakliže zůstane v Doosan aréně, čeká ho těžký boj o herní vytížení. "Není to nic nového, o sestavu přece bojuju každý půlrok. Mám to nastavené tak, že osobní cíle musím hodit stranou. Víme, kde chceme s Plzní být na konci sezóny, to je zásadní. Bude zkrátka větší konkurence. Což je na jednu stranu dobře, nikdo z nás nebude mít nic jistého. Nutí vás to ze sebe vymáčknout maximum. S Alešem Matějů samozřejmě chceme hrát oba, ale musíme upřednostnit úspěch týmu. Jako mladý bych asi kousal hůř, že nehraju, teď už to ale beru s nadhledem," zakončil na portálu sport.cz Rajtoral, jenž si v Česku zahrál i za Příbram či Baník Ostrava.

Sedm cizinců Synot ligy, kteří se na podzim činili