Top pět přestupů na ose Liberec - Sparta, které historie pamatuje

Sparta již delší dobu využívá příznivé spolupráce se severočeským Libercem, u kterého často loví nové posily svého kádru. Během tohoto zimního přestupového okna získala českého reprezentačního záložníka Josefa Šurala, který by měl být na Letné velkým přínosem. Podívejme se na pět dalších přestupů, které se v minulosti realizovaly na ose Slovan - Sparta.

Top pět přestupů na ose Liberec - Sparta, které historie pamatuje
Nejlepší sestava La Ligy po půlce sezóny? 2 obří hvězdy chybí

5) Martin Hašek


Známý bratr hokejisty Dominika Haška již dávno pověsil své kopačky na hřebík, přesto si ho tuzemské publikum moc dobře pamatuje. Rodák z Pardubic se kromě angažmá Chebu objevil i ve Slovanu Liberec, odkud ho v létě roku 1997 koupila právě pražská Sparta. Na Letné prožil hned několik úspěšných sezón a na podzim roku 2001 zkusil štěstí v Ausrii Vídeň. Do Sparty se ještě jednou vrátil v roce 2005.

[break]
Pětice útočníků, kteří v brzké době opustí Serii A

4) Libor Došek


Téměř dva metry vysoký veterán ve službách Slovácka byl také Spartou uzmut z Liberce. Stalo se tak v roce 2005. V Praze strávil několik úspěšných let, než se rozhodl vyzkoušet zahraniční angažmá v řecké Škodě Xanthi. Mládežnický reprezentant je již na sklonku své hráčské kariéry, přesto se může pyšnit účastí v Klubu ligových kanonýrů, který sdružuje hráče s více jak 100 vstřelenými brankami v české nejvyšší soutěži.

[break]
Wengerovy lednové lovy: kdo posílí Arsenal?

3) Rastislav Michalík


Bývalý slovenský záložník prožil většinu své kariéry v českých klubech. Jednadvacetinásobný reprezentant odehrál v naší nejvyšší soutěži celkem 184 utkání a připsal si čtyři přesné zásahy. V roce 2001 odešel z Liberce na Letnou, kde se mu podařilo vstřelit branku slavnému Realu Madrid v osmifinálové skupině Ligy mistrů.

[break]
TOP 10 zimních přestupů v Evropě všech dob: Kdo kraluje?

2) Lukáš Vácha


Není třeba lovit v dávné historii, ale přestupy na trase Liberec - Sparta můžeme registrovat i v posledních letech. Patří mezi ně i prodej českého reprezentačního záložníka Lukáše Váchy, který se na Letné objevil v lednu roku 2013. Šestadvacetiletý defenzivní borec patřil ve Spartě vždy ke klíčovým tvářím, během podzimu však z kádru vypadl z důvodu zranění.

[break]
Pět největších darebáků v historii této hry

1) Martin Frýdek


Rodák z Hradce Králové jde tvrdě ve stopách svého otce, který patří k legendám pražské Sparty. Martin Frýdek se objevil na Letné již v roce 2011, o dva roky později byl však poslán pod Ještěd na úkor nákupu právě Lukáše Váchy. Talentovaný obránce či záložník však Spartu opět uhranul, proto se rozhodla ho vykoupit zpět v létě minulého roku a tento tah se jeví pro pražský celek jako velmi povedený.

Dominantní hvězdy Bundesligy, kterým patří budoucnost