Opustí Pavelka po víkendu Ještěd? Zbývá jen poslední krok

Pod Ještědem smutní, neboť podle posledních zpráv má z Liberce pryč namířeno i kapitán David Pavelka. Čtyřiadvacetiletý reprezentační záložník má odcestovat tento víkend do tureckého Istanbulu, kde se má podrobit lékařské prohlídce a podepsat smlouvu s tamní Kasimpasou.

Opustí Pavelka po víkendu Ještěd? Zbývá jen poslední krok
Fandové Slavie po masakru: Policie předložila soudu zmanipulované video!

„David v nejbližším termínu odcestuje do Turecka, kde absolvuje zdravotní prohlídku, prohlédne si klub a prostředí, a pokud i on doladí veškeré náležitosti, tak bude přestup uzavřen,“ prohlásil zklamaně na klubových stránkách Slovanu sportovní ředitel Jan Nezmar. Bude se tak jednat o druhý citelný zásah do kádru severočeského celku, který ve středu opustil i Josef Šural, jenž vyslyšel volání Sparty.

„Chybí potvrzení transferu ze strany tureckého klubu. Jeho zástupci pobývají v USA, a tak se všechny administrativní procesy odehrávají s časovým posunem. Až poté začneme plánovat cestu s Davidem do Turecka, aby mohl projít zdravotní prohlídkou a finalizovat svůj kontrakt,“ prohlásil Pavelkův agent Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest.

Pro odchovance Sparty se tak bude jednat o jeho první zahraniční angažmá u tureckého celku, který je po sedmnácti kolech tamní nejvyšší soutěže na třetí příčce a bojuje o účast v pohárové Evropě. Tento klub není českým hráčům neznámý, neboť zde v minulosti působili například Petr Bolek nebo Petr Pavlík.

Sedm cizinců Synot ligy, kteří se na podzim činili