TOP 5 nejzajímavějších přestupu zimy v Synot Lize

Zimní přestupové období se zdá být tento rok v tuzemském rybníku velmi plodné, neboť se realizovalo již několik velkých transferů. Obvyklé zalepování lehkých děr bylo nahrazeno tuhým posilováním, proto se podívejme na nejzajímavější přestupy, které jsme za spolupráce s webem Synotliga.cz připravili. Žebříček by pak po tomto víkendu mohl rozšířit i David Pavelka z Liberce, který je již jednou nohou v Turecku.

TOP 5 nejzajímavějších přestupu zimy v Synot Lize
Nejlepší sestava La Ligy po půlce sezóny? 2 obří hvězdy chybí

5) Josef Šural (Sparta)


Jednoznačný přestup této zimy. Celý podzim se spekulovalo o tom, kdo by mohl záložníka Liberce urvat pro svůj plán. Skloňovaly se kluby ze zahraničí, ale také pražská Sparta a Slávie. Přestože to chvíli vypadalo, že by skutečně mohl skončit v Edenu, nakonec kývl na nabídku z Letné. U nového chlebodárce si slibuje pravidelné herní vytížení, které by mu zajistilo pozvánku na evropský šampionát ve Francii, o který tak stojí.

[break]
Pětice útočníků, kteří v brzké době opustí Serii A

4) Josef Hušbauer (Slavia)


V tomto případě se jedná zase o velmi překvapivý nákup. Vršovický celek podepsal během zimní přestávky hned celou řadu nových hráčů, ale tou nejkontroverznější je zcela jistě záložník Josef Hušbauer. Bývalý hráč Sparty se po návratu z nevydařeného hostování v Itálii neprosadil v kádru kouče Zdeňka Ščasného a dostal svolení odejít k přímému rivalovi, který v něm vidí obrovskou posilu. Snem je probojovat se v sešívaném dresu do pohárové Evropy.

[break]
Wengerovy lednové lovy: kdo posílí Arsenal?

3) Václav Procházka (Osmanlispor)


Zkušený reprezentační stoper Václav Procházka prožil velmi úspěšné období v západočeské Plzni, ale již delší dobu se mluvilo o jeho odchodu. Dlouhodobý zájem projevoval především turecký OSmanlispor, který nakonec jednatřicetiletého obránce získal. U dvanáctého celku Superligy se upsal na dva a půl roku a obdržel dres číslo 21. V české nejvyšší soutěži zanechal nesmazatelnou stopu, neboť odehrál 301 ligových zápasů a stal se členem Klubu legend.

[break]
TOP 10 zimních přestupů v Evropě všech dob: Kdo kraluje?

2) Ondřej Zahustel (Sparta)


I Ondřej Zahustel tajně sní o účasti na Euru ve Francii a jeho šance rozhodně nejsou na nule. V národním dresu se již střelecky prosadil v přátelském utkání se Srbskem a upozornil na sebe. Toho využila pražská Sparta, která ho z Mladé Boleslavi vykoupila a opačným směrem poslala Tomáše Přikryla a Lukáše Pauscheka. Kouč Zdeněk Ščasný je přesvědčen, že se jedná o další parádní ofenzivní nákup.

[break]
Pět největších darebáků v historii této hry

1) Lukáš Železník (Slavia)


Zlín zažil velmi zdařilý vstup do nového ročníku Synot ligy, kam se probojoval z druhé nejvyšší české soutěže. Velkou měrou k tomu přispěl také kapitán Lukáš Železník, který si díky svým schopnostem okamžitě řekl o lepší angažmá. Pětadvacetiletý útočník se upsal pražské Slavii a hned v prvním přípravném utkání s Vlašimí se dokázal střelecky prosadit, což je pro něj potvrzení skvělé vizitky, kterou si z Moravy přináší.

Dominantní hvězdy Bundesligy, kterým patří budoucnost