Klopp: Ferguson je pro nás ikonou jako v hudbě John Lennon

V neděli budou fanoušci anglické Premier League svědky šlágru 22. kola, ve kterém Liverpool hostí na Anfield Road Manchester United. Reds mají v tabulce nejvyšší anglické soutěže na Rudé ďábly tříbodové manko, proto by ho rádi ve vzájemné konfrontaci smazali.

Klopp: Ferguson je pro nás ikonou jako v hudbě John Lennon
Sto milionů eur a Morata s Pogbou do Madridu již v lednu?

Již v týdnu pěl ódy na německého trenéra Jürgena Kloppa bývalý kouč Manchesteru United Sir Alex Ferguson, který se netají, že má jeho přízeň. Bývalý stratég Dortmundu nyní poklonu vrátil a přirovnal ikonického kouče k Johnu Lennonovi.

„S Fergusonem jsem se setkal a hltal každé jeho slovo, přestože jsem jeho jazyku tolik nerozuměl. Bylo mi ctí s ním mluvit. Vždyť je to ten největší trenér. John Lennon fotbalu,“ prohlásil Klopp, který patří mezi trenéry nové generace a nikdo nepochybuje o tom, že i on se zapíše do historie.

„Podstoupili jsme mnoho náročných konfrontací a v té nedělní bude chtít uspět každý z nás. Jsme v tabulce těsně za sebou, takže body potřebují oba týmy. Pro mě osobně to bude hodně zvláštní zápas. Proti Arsenalu jsem si užil ve středu skvělou atmosféru, ale myslím, že proti Manchesteru může být ještě lepší,“ spoléhá Klopp na podporu domácího publika, které má jeho kádr hnát za výhrou.

Nejhorší manažer v historii Premier League? Adeptů je celá řada