4 bývalé hvězdy a jejich momentální zaměstnání. Čím se živí?

Život profesionálního sportovce není nikterak dlouhý a mnoho fotbalistů si život po kariéře neumí ani představit. Jedni upadnou jak ekonomicky, tak psychicky, naopak druzí započnou nový život. Třeba jako tato čtveřice bývalých borců, kteří si na chleba díky svému věku musí vydělat jinak, než fotbalem:

4 bývalé hvězdy a jejich momentální zaměstnání. Čím se živí?
Sto milionů eur a Morata s Pogbou do Madridu již v lednu?

John Carew

Kdo by si nepamatoval na Johna Carewa, norského reprezentanta, který hrával v opravdu kvalitních klubech jako Valencie, Lyon, Aston Villa či naposledy West Ham United.

U Kladivářů v roce 2012 ukončil kariéru a vydal se na cestu po fotbale. A tu si určil jasně, rozjel hereckou dráhu.

Už má dokonce za sebou natáčení dvou filmů. Prvním byl kanadský horor Dead of Winter reřiséra Roberta Rice, tím druhým zase norský snímek Irasje Asantiho Hovdinger. A že svou práci bere vážně, o tom není pochyb. Dokonce má za sebou natáčení hlavní role v norské gangsterce Igor.

[break]
George Weah

Dvacet let vykonával George Weah roli reprezentanta Liberie, třináct let okouzloval Evropu střílením branek. Nebavíme se o žádném panu neznámém, ale o bývalém hráči Monaka, PSG, AC Milan, Chelsea, Manchesteru City a Marseille.

Opravdu velká persona, která ve své zemi něco znamená. O čemž svědčí i podpora Weha v politice, ve které se angažuje.

A to dokonce takovým způsobem, že se od roku 2005 uchází o křeslo prezidenta země.

[break]
Phil Mulryne

Jaký talent. Vždyť se jedná o odchovance Manchesteru United. Za Red Devils si ale sedmadvacetinásobný reprezentant Severního Irska zahrál jen jednou. Přestup do Norwiche byl pro něj velmi dobrým krokem, stal se hvězdou týmu, v roce 2005 ale přestoupil do Cardiffu a bylo po kariéře.

Po čtyřech zápasech posílil Leyton, aby ukončil kariéru v historickém a turisticky navštěvovaném, ale fotbalové neznámém městě Kings Lynn.

Kariéru ukončil v pouhých třiceti letech, ale o budoucnosti měl jasno. Uslyšel totiž boží hlas a rozhodl se jej následovat. A nyní je již knězem, rovnou katolickým.

[break]
Bixente Lizarazu

Jen tři zápasy chyběly francouzskému levému bekovi Bixente Lizarazovi, aby dosáhl milníku sta odehraných zápasů v dresu Francie. Mezi jeho nejslavnější angažmá patří bezpochyby Bayern Mnichov, kde strávil dlouhých devět sezón, ve kterých odehrál 174 zápasů.

A že je talentem nevídaným dosvědčuje i jeho výkonnost mimo fotbal. Vydal se totiž na dráhu profesionálního bojovníka brazilského Jiu Jitsu, ve kterém to dotáhl až na mistra Evropy.

Nejhorší manažer v historii Premier League? Adeptů je celá řada