Čtyři legendy, které věnovaly celou kariéru jednomu klubu

Peníze hýbou světem a dokážou rozpohybovat i nejednoho skalního srdcaře. V dnešní době proto málokdy můžeme vidět fotbalistu, který věnuje celý život jednomu klubu, jako tato čtveřice světoznámých legend:

Čtyři legendy, které věnovaly celou kariéru jednomu klubu
Sto milionů eur a Morata s Pogbou do Madridu již v lednu?

Carles Puyol

Carles Puyol se nesmazatelně zapsal do podvědomí fanoušků jako skvělý stoper v dresu Barcelony. Za tu navíc hrál celý život, od malého juniora až po konec své kariéry.

Celkem odehrál v dresu Barcy 593 zápasů, ve kterých se zaskvěl osmnácti brankami. Jeho kvality nemohly chybět při reprezentačních akcích Španělska.

Za národní reprezentaci se prezentoval v rovných sto zápasech. Kariéru ukončil v roce 2014, tedy ve svých šestatřiceti letech.

[break]
Ryan Giggs

Momentální asistent Manchesteru United Ryan Giggs se těší statusu klubové legendy. Old Traffordu totiž zasvětil celý život, i když se nejedná o Angličana a Welšana.

Za reprezentaci odehrál 64 zápasů a dokonce vsítil dvanáct branek. V dresu United naopak marně dosahoval milníku tisícího zápasu. Odehrál jich "jen" 963. A branky mu cizí nebyly ani zde, do sítě soupeřů se trefil 168 krát.

Zajímavostí zůstává, že Giggs původně své mládežnické kroky nasměroval z Cardiffu do Manchesteru City a až z Citizen si to zamířil k městskému rivalovi.

[break]
Francesco Totti

Francesco Totti, symbol AS Řím, tahoun, který dovedl svůj tým až k neočekávanému titulu v Serii A. Tomu je ale již dlouhých patnáct let.

Vezměme to tedy po pořádku. Totti odstartoval profesionální kariéru v sezóně 1992/1993, zúčastnil se ale jen dvou zápasů. Ani v další sezóně se na hřišti příliš neobjevil a první fazóna tak přišla až v roce 1994, kdy Totti dosáhl konečně osmnácti let.

Letos započal 24 sezónu a vypadá to, že ještě nekončí. Uvidíme, jak tento vytrvalec s 747 zápasy na kontě dlouho vydrží.

[break]
Paolo Maldini

Itálie je země srdcařů a velkých legend. Jako třeba Paolo Maldini, jehož odchod do důchodu pociťuje AC Milán dodnes.

Maldini je synem jiné legendy Césare Maldiniho a není divu, že Paola do akademie AC přivedl již v pouhých deseti letech.

Asi nečekal, že se ze syna stane ještě větší týmová persona. Paolo absolvoval v městě módy 902 zápasů a jeho přínos AC dosvědčuje i poslední sezóna, kterou odehrával v 41 letech. Odehrál v ní třicet ligových zápasů.

Nejhorší manažer v historii Premier League? Adeptů je celá řada