Nováček Slavie mohl do Turecka, ale bál se jazyku

Slavia během zimní přestávky představila hned několik nových posil, mezi kterými figuruje i slovenský záložník Jaroslav Mihalík. Ten do Edenu přicestoval ze Žiliny a pražskému celku se upsal až do léta roku 2019. Jednadvacetiletý talent přiznal, že zvažoval i nabídku z exotického Turecka, ale obával se jazykové bariéry.

Nováček Slavie mohl do Turecka, ale bál se jazyku
TOP 5 nejzajímavějších přestupu zimy v Synot Lize

„Měl jsem nabídku z Turecka, ale Slavia mi z toho vyšla jako nejlepší. Není tu žádná jazyková bariéra, Čechům rozumím, nebude těžké si zvyknout. Věřím, že jsem udělal ten nejlepší krok,“ prohlásila nová akvizice sešívaných na webových stránkách klubu.

„V Žilině jsem hrával na levé straně zálohy. Nevím, jestli mě teď trenér bude spíš využívat napravo. Je mi to v podstatě jedno,“ prohlašuje slovenský legionář, který tuší, že v nabitém kádru bude bojovat o místo v základní sestavě.

„S tím jsem sem šel, že se budu muset prosadit, i když to nebude lehké. Ale poperu se o to a doufám, že se mi bude dařit. Slavia je velký klub, který měl dříve problémy s financemi, což se podepsalo i na hře. Když jsem ale teď přišel, s vedením jsme se bavili o tom, že chceme Slavii vrátit tam, kde předtím byla. I když jsem byl v Žilině, chtěli jsme hrát o přední příčky, není to nic nového,“ dodává mládežnický reprezentant, který se svými spoluhráči bude na jaře usilovat o umístění, které by jim zaručilo boj o pohárovou Evropu.

Top pět přestupů na ose Liberec - Sparta, které historie pamatuje